نشست اضطراری پارلمان سوئد درباره اهانت به قرآن کریم

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر نشست اضطراری پارلمان سوئد درباره اهانت به قرآن کریم به گزارش سوالات شرعی و احکام، سخنگوی سیاست خارجی حزب سوسیال دموکرات سوئد در بیانیه‌ای گفت: ما می‌خواهیم کمیته سیاست خارجی به دلیل اتفاقات جاری، هر چه سریع‌تر نشست فوق‌العاده‌ای تشکیل دهد.
حزب سوسیال دموکرات‌ها از دولت سوئد خواست تا این حزب را در مورد بحران دیپلماتیکی که این کشور با آن مواجه است، مطلع کند و به سایر احزاب سیاسی در مورد چگونگی مدیریت بحران ناشی از هتک حرمت قرآن توضیح دهد.
«مورگان یوهانسون» سخنگوی حزب سوسیل دموکرات در پارلمان سوئد افزود که دولت سوئد برای کنترل این بحران نقش کمرنگی داشته و در عمل اقدامی نکرده است.
سخنگوی حزب سوسیال دموکرات سوئد در اظهاراتی اذعان کرد که پس از آتش زدن قرآن در سوئد، کشور در وضعیت بسیار بد و رقت باری قرار گرفته است.
گفتنی است پلیس سوئد چهارشنبه گذشته در اقدامی تحریک آمیز بار دیگر مجوز آتش زدن قرآن در مقابل سفارت عراق در استکهلم برای سلوان مومیکا شهروند عراقی سوئدی که پیش‌تر مرتکب این عمل شنیع شده بود را صادر کرد.
مومیکا روز پنجشنبه بار دیگر در حرکتی موهن و اسلام ستیزانه، اقدام به پاره کردن کتاب آسمانی و پرچم عراق در مقابل سفارت عراق در استکهلم کرد.
این اقدام با واکنش و خشم شدید ملت‌ها و دولت‌های اسلامی روبرو شده است. امیدوارم از خبر نشست اضطراری پارلمان سوئد درباره اهانت به قرآن کریم راضی بوده باشید.

نشست اضطراری پارلمان سوئد درباره اهانت به قرآن کریم  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۲۶ ۰۲:۳۶:۴۲