نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی درباره اهانت به قرآن تشکیل
شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی درباره اهانت به قرآن تشکیل
شود
به گزارش سوالات شرعی و احکام، «فواد حسین» وزیر امور خارجه عراق در گفت‌وگوی تلفنی همتایان ایرانی، اردنی، ترکیه‌ای و عربستانی خود درباره تلاش‌ها برای برگزاری نشست اضطراری کنفرانس کشورهای اسلامی در سطح وزرای خارجه و بررسی پیامدهای اهانت مکرر به قرآن کریم و مقابله با پدیده اسلام‌هراسی در جهان و اتخاذ اقدامات لازم و جمعی در این باره رایزنی کرد.
وبگاه خبری «الفرات» عراق روز جمعه گزارش داد که رئیس دستگاه دیپلماسی عراق طی این تماس‌ها، همتایان خود را در جریان اقدامات دیپلماتیک دولت عراق در واکنش به تکرار اقدام دولت سوئد در دادن مجوز برای آتش زدن قرآن کریم، اهانت به مقدسات اسلامی و سوزاندن پرچم عراق قرار داد.
وزیر خارجه عراق گفت: این اقدامات تحریک‌آمیز به قوانین و عرف بین‌الملل اهانت کرده و خطری برای صلح اجتماعی است و موجب تشویق فرهنگ خشونت و کینه می‌شود.
از سوی دیگر، وزرای خارجه کشورهای یاد شده ضمن تأیید موضع عراق، از دعوت به برگزاری کنفرانس اسلامی در سطح وزرای امور خارجه برای بررسی پیامدهای اهانت مکرر به قرآن کریم استقبال کردند. امیدوارم از خبر نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی درباره اهانت به قرآن تشکیل
شود
راضی بوده باشید.

نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی درباره اهانت به قرآن تشکیل
شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۲۲ ۰۲:۳۷:۵۵