نشست اضطراری اسلامی-عربی با حضور ایران در ریاض آغاز
می‌شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر نشست اضطراری اسلامی-عربی با حضور ایران در ریاض آغاز
می‌شود
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از آناتولی، رهبران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی امروز (شنبه) نشست فوق‌العاده‌ای را برای رفع محاصره نوار غزه که ارتش اسرائیل به مدت ۳۵ روز به حملات خود با ده‌ها هزار تن بمب ادامه می‌دهد، برگزار خواهند کرد.
رهبران و سران ۵۷ کشور اسلامی عضو سازمان همکاری اسلامی در هشتمین اجلاس فوق‌العاده کشورهای اسلامی که امروز شنبه ۱۱ نوامبر در ریاض، پایتخت عربستان سعودی برگزار می‌شود، گرد هم می‌آیند تا درباره حملات اشغالگران به مردم فلسطین مذاکره کنند.
در بیانیه سازمان همکاری اسلامی آمده است که نشست فوق‌العاده به دعوت رییس دوره‌ای این نهاد برگزار می‌شود.
در بیانیه فوق با اشاره به اینکه در این نشست حملات وحشیانه و بی‌سابقه اسرائیل به مردم فلسطین مورد بحث قرار خواهد گرفت، آمده است که نشست مقدماتی در سطح نمایندگان کشورهای عضو در روز پنجشنبه ۹ نوامبر برگزار شد.
همچنین گفته شد که تصمیمات اتخاذ شده در نشستی که پیش از اجلاس در سطح وزرای امور خارجه برگزار می‌شود، فردا در هشتمین اجلاس فوق‌العاده سران کشورهای اسلامی برای تصویب به سران ارایه می‌شود.
این اجلاس با موضوع فلسطین که مساله اصلی امت اسلامی است و تحولات خطرناک در خصوص شهر قدس برگزار می‌شود و هدف از این اجلاس ایجاد موضع و اقدام مشترک اسلامی در برابر حملات وحشیانه مداوم اسرائیل به مردم فلسطین است.
در همین راستا، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رییسی، رییس‌جمهور در ادامه تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران برای توقف فوری تجاوزات رژیم صهیونیستی، رفع محاصره و آغاز امدادرسانی به مردم مظلوم و مقتدر غزه، بامداد شنبه (۲۰ آبان ۱۴۰۲) به منظور شرکت در جلسه اضطراری سران سازمان همکاری اسلامی، عازم عربستان سعودی خواهد شد.
از سوی دیگر، منابع سوری شامگاه جمعه به نقل از ریاست جمهوری سوریه از مشارکت بشار اسد در نشست اضطراری سران عرب که قرار است ساعاتی دیگر در روز شنبه در ریاض برگزار شود، خبر دادند. امیدوارم از خبر نشست اضطراری اسلامی-عربی با حضور ایران در ریاض آغاز
می‌شود
راضی بوده باشید.

نشست اضطراری اسلامی-عربی با حضور ایران در ریاض آغاز
می‌شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۱۱ ۰۲:۳۸:۰۳