نجات بانوی کوهنورد ۳۸ ساله در ارتفاعات آدرشک مهریز

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر نجات بانوی کوهنورد ۳۸ ساله در ارتفاعات آدرشک مهریز حمیدرضا باقری در گفتگو با خبرنگار سایت احکام اظهار کرد: شب گذشته ساعت ۱۹:۴۰ بنا به اطلاع مردمی مبنی بر حادثه در ارتفاعات ادرشک سایت احکامیز بلافاصله تیم امداد و نجات کوهستان شهرستان سایت احکامیز به محل حادثه اعزام شدند.
وی افزود: در این حادثه یک بانوی کوهنورد ۳۸ ساله که از ناحیه مچ پا دچار آسیب شده بود، امدادگران و نجاتگران هلال احمر پس از جستجو و رؤیت در مسیر برگشت قله میل فرنگی منطقه آدرشک و پس از اقدامات اولیه درمانی و سرم تراپی و آتل پای مصدوم و فیکس کردن در بسکت به پایین کوه انتقال دادند.
باقری عنوان کرد: پس از انتقال به مکان امن و پایین کوه مصدوم توسط آمبولانس هلال احمر به بیمارستان حضرت فاطمه الزهرا (س) سایت احکامیز انتقال داده شد.
وی با بیان اینکه این حادثه در ساعت ۰۰:۴۰ بامداد امروز به پایان رسید، گفت: ضمن قدردانی از امدادگران و نجاتگران هلال احمر که همیشه در همه جا آماده خدمت رسانی به آسیب دیدگان هستند، از شهروندان انتظار داریم نکات ایمنی را با توجه به وضعیت منطقه و حوادث متعددی که در کوهستان اتفاق افتاده رعایت کنند تا شاهد چنین حوادثی نباشیم.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان سایت احکامیز گفت: شهروندان در صورت مشاهده هر حادثه، در کوتاه‌ترین زمان ممکن موقعیت را به ندای امداد ۱۱۲ جمعیت هلال احمر اطلاع دهند و راهنمایی‌های اولیه را برای کمک به مصدوم تا حضور امدادگران دریافت کنند. امیدوارم از خبر نجات بانوی کوهنورد ۳۸ ساله در ارتفاعات آدرشک مهریز راضی بوده باشید.

نجات بانوی کوهنورد ۳۸ ساله در ارتفاعات آدرشک مهریز  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۲۹ ۰۲:۴۱:۰۳