نتایج مدارس استعدادهای درخشان امروز منتشر می‌شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر نتایج مدارس استعدادهای درخشان امروز منتشر می‌شود به گزارش خبرنگار سایت احکام، چهارشنبه هفته گذشته بود که رضامراد صحرایی در گفتگو با خبرنگار سایت احکام در خصوص زمان اعلام نتایج آزمون مدارس استعداد درخشان و نمونه دولتی، گفت: نتایج آزمون مدارس استعداد درخشان و نمونه دولتی امروز (چهارشنبه) اعلام خواهد شد.
پس از انتشار این خبر بود که مردم منتظر اعلام نتایج بودند و با اعلان نشدن اسامی پذیرفته‌شدگان، موجی از تماس‌های تلفنی به سوالات شرعی و احکام صورت گرفت و بسیاری از افراد نسبت به عدم انتشار نتایج آزمون مدارس استعداد درخشان و نمونه دولتی گلایه کردند.
بر همین اساس از الهام یاوری رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان پرسیدیم که چه روزی نتایج اعلام خواهد شد و چرا این اعلام نتایج با تأخیر مواجه شده است؟
یاوری با اشاره به اینکه من مسئول انتشار و اعلام اسامی نیستم؛ گفت: با این حال فکر می‌کنم که امروز (شنبه) این اسامی منتشر خواهد شد.
وی در پاسخ به این سوال که چرا اسامی برگزیدگان با تأخیر منتشر می‌شود گفت: مسائل و دلایل مختلفی برای این تأخیر وجود داشت. یکی از اصلی‌ترین دلیل‌ها این بود که ما به تعطیلات برخورد کردیم که به صورت ناگهانی این تعطیلات اعلام شد و ما نمی‌توانستیم در روزهای تعطیل نتایج را اعلام کنیم.
یاوری گفت: برای اعلام نتایج لازم بود که همکاران ما در مراکز مستقر باشند و به تلفن‌ها و پیگیری‌های متعددی که صورت می‌گیرد پاسخ دهند. اعتراض‌ها و تقاضاهای تجدید نظر زیادی مطرح می‌شود که لازم بود زمان اعلام نتایج به ابتدای این هفته موکول شود.
رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان تاکید کرد: من نمی‌توانم قول دهم اما حدس من این است که به احتمال خیلی زیاد تا شنبه بعد از ظهر نتایج اعلام شود. نتایج معلوم شده و همه اقدامات لازم برای انتشار نتایج انجام شده است و تنها اعلام نتایج مانده است
یاوری خاطر نشان کرد: برخی از تست‌های نهایی هم لازم است پیش از اعلام نتایج بر روی سامانه صورت بگیرد تا مبادا سامانه هک شود. در مجموع فکر می‌کنم تا شنبه بعد از ظهر نتایج منتشر شود. امیدوارم از خبر نتایج مدارس استعدادهای درخشان امروز منتشر می‌شود راضی بوده باشید.

نتایج مدارس استعدادهای درخشان امروز منتشر می‌شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۰۵ ۰۲:۴۰:۱۵