نتانیاهو در شکست حماس ناکام ماند و باید فوراً استعفا
دهد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر نتانیاهو در شکست حماس ناکام ماند و باید فوراً استعفا
دهد
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، «افرام هالوی»، رییس سابق موساد در گفت‌وگو با روزنامه تایمز انگلیس تاکید کرد که نتانیاهو در شکست حماس ناکام ماند و باید همین الان کنار برود.
هالوی اظهار داشت که چند بار خواستار دیدار با رییس کنونی موساد شدم و معتقدم که تلفات و خسارت‌های ما بسیار دردناک است.
وی گفت که سنوار و مبارزان حماس روحیه و اراده مبارزاتی خود را از دست نداده‌اند، برای همین حاضر به مذاکره نیستند.
این در حالی است که «ابوعبیده»، سخنگوی گردان‌های قسام به عنوان شاخه نظامی حماس اعلام کرد که مجاهدان این گردان‌ها طی هفته گذشته موفق به انهدام کلی و جزیی ۴۲ خودروی زرهی اشغالگران اسراییلی شده و ۲۲ نظامی اسراییلی را هم از فاصله صفر به قتل رساندند و ده‌ها نظامی دیگر را در ۵۲ عملیات مختلف کشته یا مجروح کردند.
ابوعبیده اظهار داشت که مبارزان قسام در این عملیات‌ها نیروهای اشغالگر را با راکت، بمب‌های ضدنفر و ضداستحکامات، تیربار و اسلحه تک‌تیراندازی الغول هدف قرار داده و یک خانه را هم منفجر کردند.
وی افزود: مجاهدان قسام دهانه ۴ تونل و یک میدان مین را پس از نزدیک شدن نیروهای اشغالگر اسراییلی منفجر کردند و یک موشک زمین به هوا به سمت بالگردی اسراییلی در آسمان نوار غزه شلیک کردند.
مجاهدان قسام همچنین یک پهباد هرمس ۹۰۰ را سرنگون کرده و یک پهباد از نوع Skylark و دو کوادکوپتر را هم تحت کنترل خود گرفتند.
ابوعبیده افزود: مجاهدان قسام مقرهای فرماندهی، نیروها و ادوات جنگی دشمن را هم در محورهای مختلف نبرد در نوار غزه با راکت‌های کم برد و خمپاره در هم کوبیده و تل آویو را هم هدف حمله موشکی گسترده قرار دادند.
از سوی دیگر ساعاتی پیش، ابوحمزه سخنگوی نظامی گردان‌های قدس (شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین) اعلام کرد که مبارزان فلسطینی همچنان به مقاومت در برابر نسل‌کشی غیرنظامیان فلسطینی ادامه می‌دهند.
ابوحمزه گفت: ملت و مقاومت بزرگ‌منش فلسطین از تمامی تلاش‌های حقیرانه برای از بین‌بردن آنان بزرگ‌تر و نیرومندتر هستند. هدف دشمن برای از بین‌بردن مقاومت تحقق نیافته و حتی اگر جنگ تا ابد هم ادامه یابد این موضوع تحقق نخواهد یافت.
وی ادامه داد: به مبارزانمان در جنین، طولکرم و تمامی کرانه باختری که جیپ‌های اشغالگران را در شهرک الجابریات به مواد ضایعاتی تبدیل کردند درود می‌فرستیم.
ابوحمزه افزود: یک هواپیمای شناسایی صهیونیستی را در آسمان خان‌یونس سرنگون کردیم و از طریق آن به اطلاعات مهمی دست پیدا کردیم.
سخنگوی نظامی گردان‌های قدس گفت: همچنین گروهی از نیروهای ویژه صهیونیست را که در یکی از ساختمان‌ها سنگر گرفته بودند هدف قرار دادیم و به صورت حتمی به آنان آسیب وارد کردیم.
ابوحمزه ادامه داد: به شهرک‌نشینان صهیونیست می‌گوییم که فراخوان نتانیاهو در خصوص نزدیک‌بودن بازگشت شما به شهرک‌های اطراف نوار غزه یک سراب و توهم است. تا زمانی که جنگ ادامه داشته باشد هیچ بازگشت و ثباتی در اطراف نوار غزه وجود نخواهد داشت.
وی در ادامه افزود: هرکس بخواهد ما را خلع سلاح کند به خواست خدا جانش را می‌ستانیم. در پایان نتانیاهو چاره‌ای جز تسلیم‌شدن در برابر آنچه میدان نبرد حکم می‌کند ندارد. امیدوارم از خبر نتانیاهو در شکست حماس ناکام ماند و باید فوراً استعفا
دهد
راضی بوده باشید.

نتانیاهو در شکست حماس ناکام ماند و باید فوراً استعفا
دهد  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۱۰ ۰۲:۳۹:۴۵