نتانیاهو از ترس فلسطینی‌ها، طرح بن گویر افراطی را رد
کرد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر نتانیاهو از ترس فلسطینی‌ها، طرح بن گویر افراطی را رد
کرد
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از المیادین، رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند که نتانیاهو تصمیم و طرح بن گویر در مورد شرایط سخت برای زندانیان امنیتی فلسطینی را رد کرده است.
در این ارتباط گفته شده که رد طرح بن گویر درباره سخت گیری بیشتر در زندان‌ها علیه اسرای فلسطینی، به دلیل ترس از تشدید تنش در مناطق اشغالی صورت گرفته است.
«ایتمار بن گویر»، وزیر تندرو امنیت داخلی کابینه نتانیاهو، چهره‌ای به شدت افراطی است که خواستار سخت گیری و افزایش محدودیت‌ها علیه اسرای فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی است.
در زمستان سال گذشته نیز چند ماه پس از روی کار آمدن بن گویر، او دستور داد دو نانوایی که در زندان‌های محل اسارت اسرای فلسطینی نان تازه پخت می‌کنند تعطیل شوند.
ایتمار بن گویر همچنین بارها بر این مساله تاکید کرده است که اسرای دارای پرونده امنیتی باید کمترین امکانات را داشته باشند.
در تحولی مرتبط با این رخداد، سازمان زندان‌های رژیم صهیونیستی در چارچوب ادامه تجاوزات علیه اسرای فلسطینی، ملاقات‌های آنان با خانواده‌هایشان را لغو کرده است. کمیته عالی اضطراری ملی جنبش اسیر تاکید کرد که لغو ملاقات خانواده‌های اسرای فلسطینی در زندان دامون با آن‌ها، نشانه خطرناکی دال بر اوج جنایت و تعامل وحشیانه اداره زندان‌ها با اسرا است.
همچنین ایتمار بن گویر وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی چند ماه پیش برای نخستین بار در قامت وزیر با مقامات سازمان زندان‌های این رژیم دیدار و گفتگو کرد.
وی با حضور در زندان النفحه در اراضی اشغالی، اعلام کرد که دلیل حضورش این است که از تشدید تدابیر سختگیرانه علیه اسرای فلسطینی، اطمینان حاصل کند.
بن گویر گفت: من در اینجا هستم تا مطمئن شوم قاتلان یهودیان، پس از ساخت سلول‌های جدید جهت جلوگیری از فرار آنها از زندان، با شرایط بهتری روبرو نخواهند شد!
وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در ادامه گفت: از اینکه مسئولان سازمان زندان‌های اسرائیل (رژیم صهیونیستی) را دیدم که همواره برای عدم بهبود شرایط حبس اسرای فلسطینی تلاش می‌کنند، خرسند هستم!
بن گویر پس از این دیدار، در توئیتر نوشت: من همچنان روی این موضوع متمرکز خواهم بود و به طور همزمان تلاش برای تصویب قانون اعدام را پیش خواهم برد.
دو هفته پیش هم، بنی گانتز، رئیس حزب صهیونیستی «اردوگاه دولت» و وزیر جنگ پیشین رژیم صهیونیستی از بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این رژیم خواست تا ایتمار بن گویر، وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی را برکنار کند.
گانتز گفت: از نخست‌وزیر کابینه‌ای که مسئول مستقیم اوضاع نگران‌کننده کنونی است می‌خواهم تا بن گویر را برکنار کند.
وی افزود: خون، بهایی است که در نتیجه اوضاع سیاسی این کابینه پرداخت می‌شود. بن گویر باید برکنار شود و وزیری که می‌خواهد و می‌تواند بحران کنونی را مدیریت کند جایگزین او شود. هر دقیقه‌ای که می‌گذرد به منزله یک بمب ساعتی است.
وزیر جنگ پیشین رژیم صهیونیستی خطاب به نتانیاهو افزود: مسئولیت بر عهده تو است. هیچ بهای سیاسی با خون‌هایی که ریخته می‌شود برابری نمی‌کند. باید بن گویر برکنار شود.
خبر دیگر از اراضی اشغالی اینکه ده‌ها شهرک‌نشین صهیونیست با به دست‌گرفتن سلاح و تحت حمایت نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی، در تقاطع بیت عنون و الجلاجل در شمال شرق الخلیل و ورودی منطقه خربه قلقس در جنوب الخلیل تظاهراتی تحریک‌آمیز را برگزار کردند. امیدوارم از خبر نتانیاهو از ترس فلسطینی‌ها، طرح بن گویر افراطی را رد
کرد
راضی بوده باشید.

نتانیاهو از ترس فلسطینی‌ها، طرح بن گویر افراطی را رد
کرد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۱۱ ۰۲:۳۷:۲۹