ناوگان حمل و نقل آذربایجان غربی به روز می شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ناوگان حمل و نقل آذربایجان غربی به روز می شود به گزارش خبرنگار سایت احکام، محمدصادق معتمدیان عصر شنبه در نشست مشترک با صنوف حمل و نقل جاده‌ای و راهداران استان با اشاره به گستردگی آذربایجان غربی و تعداد بالای روستاها، افزود: جبران عقب ماندگی‌های چند دهه‌ای استان در حوزه راه‌های مواصلاتی و حمل و نقل، امروز به عنوان یکی از مطالبات جدی مردم آذربایجان غربی مطرح است.
وی همچنین از احصاء عقب افتادگی‌های مناطق مختلف استان خبر داده و خاطرنشان کرد: نقشه راه توسعه مسیرهای مواصلاتی آذربایجان غربی براساس اولویت‌ها، نیازهای منطقه و مطالبات مردم مشخص شده است.
استاندار آذربایجان غربی به ضرورت تحرک و شتاب بخشیدن به اقدامات حوزه راهداری استان نیز اشاره کرد و افزود: با جذب منابع ملی و سفر ریاست جمهوری، شاهد توسعه راه‌های مواصلاتی ۱۵۳ روستا به طول ۳۰۳ کیلومتر در سال گذشته و ۱۶۰ کیلومتر راه روستایی در سال جاری خواهیم بود.
معتمدیان همچنین مرزها را یکی از پیشران‌های توسعه استان معرفی کرد و یادآور شد: ۲۵ درصد پایانه مرزی کشور در آذربایجان غربی بوده و در کنار ۲۴ ساعته کردن پایانه‌های مرزی، برنامه توسعه پایانه‌های مرزی استان را در دستور کار داریم.
وی در ادامه هرگونه توقف کامیون‌ها و خودروها در مرزهای استان را قابل قبول ندانست و افزود: مرزها محل عبور بوده و دستگاه‌های متولی استان با هماهنگی بیش از پیش، روانسازی و تسریع تردد از مرزهای آذربایجان غربی را در دستور کار داشته باشند.
استاندار آذربایجان غربی به توسعه زیرساخت‌های پایانه‌های مرزی استان نیز اشاره کرد و اظهار داشت: افزایش یک میلیارد دلاری صادرات از مرز تمرچین و برنامه ریزی برای راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی سرو، گوشه‌ای از تلاش‌ها برای توسعه زیرساخت‌های پایانه‌های مرزی آذربایجان غربی می‌باشد.
معتمدیان همچنین با بیان اینکه پویا بودن حمل و نقل بیانگر توسعه است، افزود: تقویت و تعریض راه‌های مواصلاتی منتهی به مرزهای استان، به توسعه حمل و نقل و تجارت بین الملل آذربایجان غربی منجر خواهد شد.
وی در ادامه با اشاره به برنامه ریزی برای بازگشایی مرزهای بین المللی کوزه رش و کیله، اضافه کرد: توسعه و تجهیز پایانه‌های مرزی تمرچین، بازرگان و رازی در راستای گسترش صادرات و واردات مستقیم از این مرزها، در دستور کار قرار دارد.
استاندار آذربایجان غربی به توافق با کشورهای منطقه برای رونق حمل و نقل ترکیبی نیز اشاره کرد و افزود: هماهنگی لازم با کشورهای منطقه برای استفاده بهینه از ظرفیت‌های بی نظیر آذربایجان غربی در حوزه مرزها انجام شده است.
معتمدیان همچنین با تاکید بر داشتن ارتباط نزدیک با تشکل‌های صنفی حوزه حمل و نقل، گفت: حمل و نقل یکی از پیشران‌های اصلی توسعه آذربایجان غربی بوده و با تجهیز راهدارخانه‌ها و حمایت از نیروی انسانی حوزه راهداری، می‌توان مسیر ترانزیت استان را هموار ساخت. امیدوارم از خبر ناوگان حمل و نقل آذربایجان غربی به روز می شود راضی بوده باشید.

ناوگان حمل و نقل آذربایجان غربی به روز می شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۲۴ ۰۲:۴۰:۳۷