نامه‌ سازمان‌های حقوق بشری به وزیر دفاع آمریکا در حمایت از
غزه

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر نامه‌ سازمان‌های حقوق بشری به وزیر دفاع آمریکا در حمایت از
غزه
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از اسپوتنیک، رسانه‌های غربی گزارش دادند که چندین سازمان حقوق بشری از جمله دیده بان حقوق بشر و عفو بین الملل با ارسال نامه‌ای به لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا خواستار توقف کمک‌های آمریکا به اسراییل شدند.
در این نامه آمده است: «سازمان‌های حقوق بشری از پنتاگون می‌خواهند که قاطعانه با حمله اسراییل به غیرنظامیان و محروم کردن ساکنان نوار غزه از کمک‌های بشردوستانه مخالفت کند و دولت آمریکا از ادامه کمک‌های خود به اسراییل صرف نظر کند.»
در ادامه این نامه آمده است: «فعالان حقوق بشر از آمریکا می‌خواهند با کوچاندن اجباری ساکنان نوار غزه مخالفت کند و از عبارت مناطق به اصطلاح امن استفاده کند.»
سازمان‌های حقوق بشری در این نامه نوشته‌اند: «به‌رغم ادعاهای مستند و معتبر مبنی بر اینکه نیروهای امنیتی اسراییل مرتکب نقض جدی حقوق بشر (در نوار غزه) شده‌اند، باید قوانینی در ممانعت از ارائه برخی کمک‌ها از سوی آمریکا به اسراییل اجرایی شوند.»
روزنامه پولیتیکو گزارش داد که نمایندگان آمریکایی عضو سازمان بین المللی نجات کودکان(Save the Children)، شورای پناهندگان نروژ، مرکز قربانیان شکنجه و سایر سازمان‌های بین المللی از جمله امضا کنندگان این نامه هستند.
دفتر اطلاع رسانی دولت فلسطین در نوار غزه چهارشنبه شب در بیانیه‌ای اعلام کرد که شمار شهدای غزه از آغاز جنگ در هفتم اکتبر گذشته به ۲۰ هزار نفر رسیده است.
در ادامه بیانیه آمده که ۸۰۰۰ نفر از شهدا کودک و ۶۲۰۰ نفر نیز زن هستند.
در پایان بیانیه تأکید شده که تاکنون ۵۲۶۰۰ نفر نیز در این جنگ مجروح شده‌اند. امیدوارم از خبر نامه‌ سازمان‌های حقوق بشری به وزیر دفاع آمریکا در حمایت از
غزه
راضی بوده باشید.

نامه‌ سازمان‌های حقوق بشری به وزیر دفاع آمریکا در حمایت از
غزه  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۲۱ ۰۲:۳۹:۰۵