ناشنوایان برای تماس با فوریت های پزشکی در مضیقه
هستند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ناشنوایان برای تماس با فوریت های پزشکی در مضیقه
هستند
به گزارش خبرنگار سایت احکام، حجت‌الاسلام حسین گلعذار شامگاه دوشنبه در همایش دستان گویا که به مناسبت روز جهانی ناشنوایان برگزار شد، اظهار کرد: ناشنوایان ما در کشور مظلوم واقع شده‌اند و پس از گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز در حاشیه هستند و برای حداقل نیازهای خود مشکل دارند.
مدیر کانون و انجمن اسلامی ناشنوایان ایران اضافه کرد: اگر عزیزان ناشنوای ما در منزل دچار مشکلات پزشکی شوند حتی نمی‌توانند با فوریت‌های پزشکی تماس بگیرند و برای تماس با مراکز نیروی انتظامی و سایر ارگان‌های ضروری هم همین مشکل را دارند.
گلعذار ادامه داد: در بسیاری از کشورهای دنیا مراکز حساس به نرم افزارهای ویژه برای ناشنوایان مجهز شده‌اند که در صورت تماس این افراد به طور خودکار آدرس محل به این مراکز ارسال شده و می‌توانند کمک بگیرند.
وی افزود: مجهز شدن مراکز حساس به سیستمی که ناشنوایان بتوانند به وسیله آن در مواقع ضروری تماس بگیرند مطالبه به حق همه ناشنوایان کشور است و با توجه به اینکه با جان شهروندان در ارتباط است ضرورت دارد مسئولان هرچه زودتر به این مشکل رسیدگی کنند.
رابط ناشنوایان گلستان گفت: ناشنوایان کشور برای گرفتن گواهینامه رانندگی مشکل دارند زیرا کتاب قوانین رانندگی برای آنها مناسب سازی نشده و بسیاری از مفاهیم این کتاب برای آنها قابل درک نیست و از گرفتن گواهینامه محروم مانده و بدون گواهی نامه سوار بر خودرو می‌شوند، همین موضوع باعث شده است، بسیاری از ناشنوایان به دلیل بدهی دیه برآمده از تصادفات در زندان‌ها به سر می‌برند.
گلعذار ادامه داد: با مناسب سازی کتاب آموزش رانندگی و برگزاری آزمون رانندگی ویژه ناشنوایان می‌توان مشکل گواهینامه رانندگی ناشنوایان را حل کرد و این مسئله هم باید هرچه زودتر رسیدگی شود زیرا ناشنوایان جزئی از جامعه هستند. امیدوارم از خبر ناشنوایان برای تماس با فوریت های پزشکی در مضیقه
هستند
راضی بوده باشید.

ناشنوایان برای تماس با فوریت های پزشکی در مضیقه
هستند  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۰۴ ۰۲:۳۸:۴۶