ناتو امنیت ساز نیست بلکه عامل ترویج ناامنی است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ناتو امنیت ساز نیست بلکه عامل ترویج ناامنی است به گزارش سوالات شرعی و احکام، علی باقری که برای برگزاری دور جدید رایزنی‌های سیاسی با همتای لهستانی در ورشو به سر می‌برد، در دیدار با تعدادی از سفرا و دیپلمات‌های خارجی مقیم لهستان، با اشاره به کارآمدی سیاست راهبردی همسایگی دولت جمهوری اسلامی ایران و در تبیین مؤلفه‌های اصلی این سیاست تصریح کرد: «اعتماد متقابل سیاسی»، «اتکا به ظرفیت‌های منطقه برای حل و فصل مشکلات»، «بهره‌گیری از ظرفیت‌های فرامنطقه برای توسعه و پیشرفت» و در نهایت «تحکیم پیوندهای اقتصادی» و به عبارت دیگر، نهادینه سازی همکاری‌های اقتصادی و ارتقای سرمایه‌گذاری و توسعه تجارت میان کشورهای منطقه از جمله مهم‌ترین مؤلفه‌های سیاست همسایگی است.
وی با اشاره به احیای روابط ایران و عربستان اظهار داشت: ابتکار راهبردی تهران و ریاض نشان داد کشورهای منطقه از بلوغ سیاسی لازم برای حل و فصل مشکلات در درون منطقه برخوردارند.
باقری با اشاره به استقبال همه بازیگران سیاسی از توافق ایران و عربستان گفت: تنها موجودیت که از تعامل تهران و ریاض نگران شد و حتی نتوانست ناراحتی و دل‌مشغولی خود را پنهان نماید، رژیم اشغالگر قدس بود، چراکه ماهیت آن بر تنش و بی‌ثباتی بنا شده و تنها عامل ناامنی و آشوب در منطقه است.
معاون وزیر امور خارجه در پاسخ به پرسش یکی از سفرا درباره نقش ناتو در منطقه تصریح کرد: حضور ناتو در افغانستان بر همه ثابت کرد که ناتو نه‌تنها امنیت ساز نیست، بلکه به‌عنوان عامل ترویج ناامنی نیز عمل می‌کند.
وی افزود: حاصل بیست سال حضور کشورهای عضو ناتو در افغانستان ۴۵ برابر شدن تولید مواد مخدر در این کشور بود.
در این نشست که سفرا و دیپلمات‌هایی از آسیا و اروپا حضور داشتند، چند تن از سفرا به اظهار نظر پرداختند. امیدوارم از خبر ناتو امنیت ساز نیست بلکه عامل ترویج ناامنی است راضی بوده باشید.

ناتو امنیت ساز نیست بلکه عامل ترویج ناامنی است  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۲۰ ۰۲:۳۸:۵۱