نابودی حماس ممکن نیست و جنگ این جنبش را قوی‌تر کرده
است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر نابودی حماس ممکن نیست و جنگ این جنبش را قوی‌تر کرده
است
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، روزنامه آلمانی دیر اشپیگل در گزارشی در رابطه با امکان نابودی جنبش حماس تاکید کرد که چنین سناریویی با توجه به قدرت این جنبش و میزان محبوبیت مردمی آن غیرممکن است.
با وجود اینکه ارتش اسراییل در دو ماه گذشته نوار غزه را به یک ویرانه تبدیل کرده، اما این روزنامه به نقل از یک تحلیلگر امور مقاومت و حماس بیان کرد: این ایده که اسراییل قادر به شکست حماس یا نابودی آن از طریق نظامی است، ایده‌ای غیرواقعی است و ایدئولوژی حماس در جنبشی دیگر نمایان خواهد شد.
دیر اشپیگل به نقل از یک تحلیلگر نظامی اسراییلی آورده است که نابودی حماس غیرممکن است، زیرا حماس صرفاً یک سازمان نیست، بلکه قدرتی است که در جامعه ریشه دارد و افکار و اندیشه‌های آن در قلب و ذهن مردم جای گرفته است و تعامل با این مسئله با پاکسازی آلمان پس از جنگ قابل مقایسه است، یعنی اینکه چنین عملیاتی دهه‌ها زمان خواهد برد.
این روزنامه پیش‌بینی کرد حماس این جنگ را نیز به پایان برساند و از نظر نظامی تا حدودی تضعیف شود اما از نظر استراتژیک بیش از پیش قدرت بگیرد.
ازسوی دیگر، «خلیل الحیه» نایب‌رییس دفتر سیاسی حماس در غزه گفت: مقاومت با اشغالگران مقابله کرده و ضربات سختی به نیروها و ادوات جنگی آن‌ها وارد کرده است. مقاومت پایدار است و قادر است ضربات سخت‌تری به دشمن وارد کند.
الحیه ادامه داد: جنگ و جنایات باید متوقف شود آنگاه در مورد مبادله اسرا و کمک‌رسانی به مردم غزه مذاکره خواهد شد. به محض توقف جنگ، ما آماده توافقی فراگیر برای مبادله اسرا هستیم. عاقلانه و منطقی نیست زیر آتش دشمن جنایتکار توافق مبادله اسرا را امضا کنیم. دشمن جنایات خود را متوقف کند و از غزه عقب‌نشینی کند، آن‌وقت ما آماده مبادله اسرا هستیم. حماس تحت هیچ شرایطی تسلیم فشار و تهدیدات دشمن نخواهد شد.
وی تصریح کرد: ورود روزانه ۱۰۰ کامیون به غزه برای کمک‌رسانی به مردم این باریکه کفایت نمی‌کند. دشمن در هیچ نقطه از غزه، خان یونس، شمال و هیچ منطقه‌ای آرامش نخواهد داشت. مقاومت از توانمندی و امکاناتی برخورد است که می‌تواند روزها، هفته‌ها و ماه‌ها پایداری و مقاومت کند. به امت و ملت خود اطمینان می‌دهیم که مقاومت، پایدار و در شرایط خوبی است.
این مقام ارشد حماس خاطرنشان کرد: ملت فلسطین تسلیم‌ناپذیر است و در سرزمین خود پایدار می‌ماند و از مقاومت حمایت می‌کند. ما به دفاع از این سرزمین تا آزادسازی آن و مقدساتمان ادامه می‌دهیم. آنچه اکنون اهمیت دارد، توقف این جنگ و جنایات جنون‌آمیز است.
الحیه تأکید کرد: واضح و روشن است که به دنبال وحدت و یکپارچگی ملت فلسطین در غزه و کرانه باختری هستیم. روز بعد از جنگ در غزه، روز پیروزی است و هر کس به نابودی حماس فکر کند، کاملاً توهم زده است. هدف ما توقف جنگ است، سپس سراغ بازسازی غزه خواهیم رفت و پس از آن در مورد اسرا صحبت خواهیم کرد.
نایب رییس دفتر سیاسی حماس در پایان گفت: طوفان الاقصی پاسخی به بی‌احترامی به ملت فلسطین و پایمال کردن حقوق آن و تجاوزات علیه مقدسات ما و تلاش برای نابودی قضیه فلسطین بود. ما ملت فلسطین با یک تهاجم وحشیانه و ظالمانه در سرتاسر این سرزمین مواجه هستیم. هدف اساسی ما توقف جنگ و جنایات علیه ملت فلسطین و چگونگی امدادرسانی به آن است. امیدوارم از خبر نابودی حماس ممکن نیست و جنگ این جنبش را قوی‌تر کرده
است
راضی بوده باشید.

نابودی حماس ممکن نیست و جنگ این جنبش را قوی‌تر کرده
است  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۱۸ ۰۲:۴۱:۱۰