میزان ازدواج در استان بوشهر ۲۰ درصد افزایش یافت

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر میزان ازدواج در استان بوشهر ۲۰ درصد افزایش یافت به گزارش خبرنگار سایت احکام، احمد محمدی‌زاده شنبه شب در نشست شورای فرهنگ عمومی بوشهر با حضور فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه دشمن در جنگ ترکیبی ناکام مانده است اظهار داشت: جنگ فرهنگی دشمن در اولویت برنامه‌ها از طریق ابزارهای مختلف مورد توجه ویژه قرار گرفته و بیشترین آسیب‌پذیری در این حوزه است.
استاندار بوشهر با اشاره به اینکه در جنگ اقتصادی پیروز می‌شویم گفت: در بوشهر اقدامات مهمی در عرصه مقابله با جنگ فرهنگی انجام شده است.
وی جوانی جمعیت را یکی از آسیب‌های مهم جامعه دانست و تصریح کرد: طرح‌های مهمی در قرارگاه جوانی جمعیت استان بوشهر مصوب و عملیاتی شد و در سه ماه نخست امسال ضمن کاهش ۳۰ درصدی آمار طلاق در استان میزان ازدواج در این مدت ۲۰ درصد افزایش یافته است.
تداوم جشن‌های ازدواج آسان
استاندار بوشهر با تأکید بر تمرکز به برگزاری ازدواج آسان در استان خاطرنشان کرد: برای ترویج ازدواج آسان در استان بوشهر اقدامات مهمی انجام شده است.
وی بیان کرد: پس از ماه صفر مراسم ازدواج آسان ۵۰۰ تا ۶۰۰ نفر در استان بوشهر برگزار می‌شود.
استاندار بوشهر با بیان اینکه مقابله با ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی در اولویت برنامه‌ها است، بیان کرد: ترویج فرهنگ نماز در جامعه مورد توجه قرار گرفته و تلاش برای جلوگیری از آسیب‌های فرهنگی در دستور کار است.
وی با بیان اینکه در حوزه فرهنگی تمرکز بر دانشگاه‌ها و مدارس است گفت: ترویج فرهنگ ایثار و جهاد در دستور کار قرار گرفته است و در این راستا در ایام سال تحصیلی جدید اقدامات مهمی انجام می‌شود.
پرداخت تسهیلات قرض الحسنه
استاندار بوشهر به مصوبات هیئت دولت در زیرساخت‌های فرهنگی اشاره کرد و افزود: امسال به ۶۱ خبرنگار تسهیلات قرض‌الحسنه از محل تبصره ۱۶ پرداخت شده و این مهم همچنان ادامه دارد.
محمدی‌زاده با بیان اینکه بزرگترین رویداد فرهنگی حماسه اربعین حسینی است، خاطرنشان کرد: تسهیلات لازم برای اعزام مردم ولایت‌مدار استان بوشهر و حضور در پیاده‌روی اربعین حسینی فراهم شده است. امیدوارم از خبر میزان ازدواج در استان بوشهر ۲۰ درصد افزایش یافت راضی بوده باشید.

میزان ازدواج در استان بوشهر ۲۰ درصد افزایش یافت  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۰۳ ۰۲:۳۸:۰۴