میراث صنعتی در خارگ مورد توجه قرار گیرد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر میراث صنعتی در خارگ مورد توجه قرار گیرد به گزارش خبرنگار سایت احکام، حسین احمدی جمعه شب در گرامیداشت هفته فرهنگی خارگ اظهار داشت: ضمن عرض تسلیت به اهالی غیور و مقاوم جزیره راهبردی خارگ، این حمله بزدلانه به مردم عادی بی‌گناه در مسیر گلزار شهدای کرمان بار دیگر فرومایگی و رذالت دشمنان ملت ایران را آشکارتر از پیش ساخت، بی‌گمان، آمران و عاملان این جنایت به‌زودی سزای این حرکت مذبوحانه را خواهند دید.
وی افزود: واقعیت امر این است که حوزه میراث صنعتی در ایران، علیرغم ۱۱۵ سال تجربه میراث صنعتی نفت، به عنوان دروازه ورود ایران به روزگار صنعتی (با تعریف مدرن آن)، آنقدر جدید و بدیع و فعالان این حوزه آنقدر انگشت شمار و کم تعداد هستند که هر مجال و فرصتی برای توسعه و ترویج بیشتر این حوزه را باید به فال نیک گرفت.
مدیر عملیات عمومی خارگ تصریح کرد: در اینجا و در موضوعیت نام خارگ این اهمیت از آن رو مهم‌تر می‌نماید که توجه داشته باشیم، صنعت نفت در ایران و در جزیره خارگ نگین خلیج فارس با مشارکت صنعت مردان سخت‌کوش ایرانی و میزبانی آنها از دیگر اقوام و حتی ملیت‌ها در جزیره راهبردی خارگ نضج گرفت و پایه گذاشته شد.
احمدی گفت: جزیره خارگ شاهدی است بر این نکته که خارگی ها از نخستین روزهای شکل‌گیری صنعت نفت در ایران، بر این صنعت حضوری تأثیرگذار داشته‌اند، این حضور و همراهی باعث گردیده تا موضوع میراث صنعتی نفت، خارگ و خارگی ها امروزه موضوعی قابل تحقیق و بررسی و تأمل باشد.
مدیر عملیات عمومی خارگ خاطرنشان کرد: شیوه و روش و منش برخورد خارگ و خارگی ها از تأسیسات فنی و عملیاتی گرفته تا معماری و شهرسازی و سایر جلوه‌های آن همچون حوزه اجتماعی، تفریحی، ورزشی، هنری، نهضت ترجمه نفتی، سینما، بهداشت و درمان و مهم‌تر از همه اینها همزیستی مسالمت‌آمیز با سایر اقوام و ادیان و ملیت‌ها از موضوعات بسیار مهمی می‌باشند که در این همایش می‌توانند مورد بررسی و پژوهش قرار گیرند.
احمدی یادآور شد: خارگ و خارگی ها در میراث صنعتی نفت در ایران دارای جایگاه مهم و قابل توجهی بوده و هستند و برای تبیین و تحقیق و شناسایی این اهمیت و تأثیرات آن در زندگی و جامعه‌ی امروز ایرانی و به تبع آن از خارگ و خارگی باید در حوزه مفاهیم و مبانی نیز دقت نمائیم، حوزه‌ی میراث صنعتی، چنانچه پیشتر اشاره شد در ایران بسیار نوپا و جوان است. کما اینکه در دنیا نیز هنوز فراگیر و گسترده نشده. خوشبختانه با برگزاری این همایش فعالان این حوزه، اقدامات بسیار مناسبی می‌تواند در این زمینه در بر بگیرد. امیدوارم از خبر میراث صنعتی در خارگ مورد توجه قرار گیرد راضی بوده باشید.

میراث صنعتی در خارگ مورد توجه قرار گیرد  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۰۶ ۰۲:۳۷:۵۶