میادین و معابر کرج تحمل جانمایی سازه‌های نامتقارن دیگری را
ندارد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر میادین و معابر کرج تحمل جانمایی سازه‌های نامتقارن دیگری را
ندارد
به گزارش خبرنگار سایت احکام، جواد چپردار شامگاه سه‌شنبه در نطق پیش از دستور یکصد و دهمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج اظهار داشت: آشفتگی بصری معابر، میادین، حاشیه خیابان‌ها، پل‌های عابر و بزرگراه‌های درون شهری بیش از آنکه جلوه‌های بصری شهر یا منابع درآمد مالی شهرداری را مخدوش نماید، به روح و روان شهروندان خدشه جبران ناپذیر وارد نموده است.
رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر کرج اذعان کرد: افسار گسیختگی در توسعه نامتوازن تبلیغات شهری به بهانه فرهنگ در ماراتن مطامع اقتصادی و فراتر از تباصر قانون یا توافقات، منظر این شهر را به مخاطره انداخته و برخی به جای تمکین قانون، رویه دیگری را به کار بسته‌اند.
چپردار تصریح کرد: کار فرهنگی یا تعامل با نهادهای انقلاب اسلامی در سبقه و برنامه شورای ششم آنقدر مشهود است که خط به خط توافقات، لوایح، طرح‌ها و ردیف‌های بودجه به قدر کفایت گواه این صیانت، حمایت و تعامل است.
وی افزود: من، شما و دوستانمان به بهانه حضور در نهادهای انقلاب اسلامی، هیئات مذهبی، بسیج و حتی مسجد یا مصلی حق نداریم مسبب استمرار رویه‌های غلط و جاری در این حوزه بوده و اجازه دهیم در سایه این سبک و سیاق، برخی در پوشش آقازادگی، واسطه گری، پنهان کاری یا حتی غوغا سالاری در تأمین معاش، معابر این شهر را به یغما ببرند.
عضو شورای اسلامی شهر کرج یادآور شد: خوب است که بدانیم با امام محترم جمعه، متولیان شورای فرهنگی، مدیران عالی، فرماندهان ارشد نظامی، قضائی، امنیتی و اطلاعاتی این شهر و استان مذاکرات متعدد یا مکاتبات مکرر داشته ایم، ایشان بدون استثنا به ساماندهی تابلوهای تبلیغاتی، رعایت مصوبات قانونی و اصلاح سیما و منظر شهری اذعان داشته و اجازه داده اند تا ساماندهی را از خودشان آغاز نمائیم.وی گفت: برنامه، سیاست، اراده و اهتمام شورای ششم به احصا مطالبات، رفع مشکلات و کسب رضایتمندی مردم فهیم این کلان شهر اختصاص دارد، لذا چالش عدیده در استقرار آهن پاره‌های نامتقارن، سازه‌های ناموزون، پل‌های بلا مصرف، مدیریت‌های پنهان، دخالت‌های متوازی، مغایرت‌های حقوقی و دست درازی‌های مصادیق حقیقی در بهره مندی از پتانسیل‌های مادی و معنوی این سازه‌ها به انضمام پیگیری متولیان و توصیه مدیران عالی استان، ما را به اتفاق آرا در شورای اسلامی شهر مجاب به ارائه طرحی نمود که برابر مقررات، مصوبات و تطبیق، کمیته ساماندهی در کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری تشکیل و با نظارت سایر اعضای شورا و در معیت شهردار، معاونین، مدیران کل ستادی و مدیران عامل سازمانی این مأموریت خطیر با اهتمام، هوشمندی و البته حواشی و هجمه‌های بسیار به لطف الهی قریب به نهایی شدن طرح گردیده که به جهت اهمیت موضوعات و حساسیت اقدامات، همگرایی بیشتری را می‌طلبد.
چپردار تاکید کرد: نکته بسیار حائز اهمیت آن است که این شورا هرگز به دنبال محدود نمودن اشاعه فرهنگ از سوی نهادهای انقلاب اسلامی نبوده و در طول دو سال از فعالیت شورای اسلامی شهر به طور مستمر و مکرر ثابت نموده که این شورای انقلابی و مدیریت شهری منتخب پای ثابت در میدان دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی بوده و است اما ساماندهی سیما و منظر شهری یا صیانت از درآمدهای قانونی شهرداری در مدیریت یا مالکیت سازه‌های تبلیغاتی، پل‌های عابر یا حتی سامان دهی کیوسک‌ها مطالبات مردم و از وجوه بیت‌المال، آراستگی شهری و آرامش شهروندی است که متأسفانه در طول ادوار شورا و مدیریت شهری گاهی به بهانه تبلیغ شعائر اسلامی امور دیگری را ترویج داده ایم.
وی تصریح کرد: فارغ از ضرورت ممیزی در بهره‌مندی‌های حقوقی یا حقیقی در سنوات قبل، این نابسامانی فاحش به ناهنجاری سیما و منظر شهری انجامیده است.
رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر کرج عنوان کرد: میادین، معابر و شوراع این شهر دیگر تحمل جانمایی سازه‌های نامتقارن را ندارد و اگر نهادها یا سازمان‌ها در حوزه فرهنگ، تأمین امنیت و تکالیف اجتماعی نیاز به تعاملات، عرصه یا حتی منابع فرا سازمانی دارند، می‌بایست برابر مقررات، مصالح و امکانات در مشارکت با مدیریت شهری، مصوبات این شورا را نیز رعایت نمایند.
وی افزود: بدیهی است شورای اسلامی شهر کرج اراده نموده تا طرح ساماندهی سازه‌های تبلیغاتی را با فوریت نهایی نماید و در این مسیر حاکمیت مدیریت شهری،مالکیت شهرداری،اصلاح تبلیغات فرهنگی،قواعد بازرگانی،سامانهIT، استاندارد سازه،پیوست ترافیک،شهر سازی و عمران ،ممیزی توافقات و قانون بهره‌مندی از تابلوهای تبلیغاتی از اولویت اقدامات عاجل و پیش رو است‌.
چپردار خاطرنشان کرد: البته سهم فرهنگ، امنیت و حمایت از فعالیت سازمان‌ها، نهادها، ادارات کل دولت و همراهی و مشارکت با نهادهای انقلاب اسلامی، هیئات مذهبی، مساجد، مصلی و آموزش تعالیم شهروندی از مقوله مالی یا درآمدهای پایدار جداست.
به گفته عضو شورای اسلامی شهر کرج؛ در شورای اسلامی شهر و مدیریت شهری براین باوریم رعایت مقررات و سرمایه گذاری در این طریق می‌تواند ارتقای فرهنگ شهروندی و سامان دهی سیما و منظر شهری که بدان مکلف هستیم را محقق سازد. امیدوارم از خبر میادین و معابر کرج تحمل جانمایی سازه‌های نامتقارن دیگری را
ندارد
راضی بوده باشید.

میادین و معابر کرج تحمل جانمایی سازه‌های نامتقارن دیگری را
ندارد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۰۷ ۰۲:۳۹:۰۱