مکتب امیرالمومنین (ع) به بشریت مسؤولیت پذیری
می‌آموزد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر مکتب امیرالمومنین (ع) به بشریت مسؤولیت پذیری
می‌آموزد
به گزارش خبرنگار سایت احکام، آیت‌الله رضا رمضانی شامگاه یکشنبه در مراسم احیای شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان و شهادت امام علی (ع) که در مسجد امام موسی‌بن‌جعفر (ع) رشت ضمن گرامیداشت ۱۲ فروردین، روز جمهوری اسلامی، اظهار کرد: نظام جمهوری اسلامی بر ۲ پایه جمهوریت و اسلامیت بنا شده است.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با اشاره به اینکه جمهوریت و اسلامیت جز مکتب سیاسی امامین انقلاب است، افزود: دشمن به دنبال ضربه به این دو اصل اساسی در نظام اسلامی است.
ورود اسلام به گیلان با ولایت علی بن ابی طالب (ع) بوده است
آیت‌الله رمضانی به نوروز و برخی آداب و رسوم این ایام اشاره کرد و ادامه داد: آدابی که اسلام به آن تاکید داشته باید احیا شده و مورد توجه مسلمانان قرار گرفته و به آن پرداخته شود.
وی با اشاره به همزمانی سیزده فروردین روز طبیعت با سالروز شهادت حضرت امام علی (ع) گفت: ورود اسلام به گیلان با ولایت علی بن ابی طالب (ع) همراه بوده و مردم استان به خاندان عصمت و طهارت تعصب دارند.
آیت‌الله رمضانی با تاکید بر اینکه بشر امروز دنبال هویت‌یابی و رسیدن به آرامش است، گفت: بی‌هویتی، مشکلی است که نظام‌های لیبرالی امروز با آن مواجه بوده از این رو به دنبال تأسیس کلینیک‌های هویت شناسی برآمده‌اند.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری افزود: خروجی بسته‌های فرهنگی در فضای آموزشی نظام‌های لیبرالی، بی‌دینی و بی‌توجهی دین نسبت به عرصه‌های اجتماعی است.
آیت‌الله رمضانی نتیجه مفاهیم، ادبیات و فرهنگ غربی را تربیت انسان بی‌احساس و بی‌مسئولیت دانست و گفت: نتیجه این تربیت، سکوت و بی‌اعتنایی به قتل عام مردم مظلوم غزه توسط رژیم صهیونیستی است.
شب قدر یکی از معجزات امت اسلام است
وی با بیان اینکه مکتب امیرالمومنین (ع)، به بشریت مسئولیت‌پذیری می‌آموزد، گفت: امروزه باید همانند دوران حکومت امیرالمومنین (ع) نسبت به برخی افراد که به دین، دنیا، عزت مردم و عدالت خیانت می‌کنند، بدون تعارف برخورد شود.
آیت الله رمضانی تصریح کرد: جامعه دینی، جامعه فقیر نیست بلکه یک جامعه ارزشی بوده که باید از همه نوع رفاه بهره‌مند شود لذا انسان مؤمن حتماً نباید فقیر باشد، بلکه مؤمن پولدار باید پول را در جای خود هزینه کند و دستگیری کند و مچ‌گیری نکند.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با بیان اینکه عده‌ای به دنبال این بودند که در گوشه‌ای بنشینیم و حرف نزنیم، اظهار کرد: ولی بر اساس آیات و روایات و سیره امام راحل، باید در مقابل مستکبر ایستاده و مقابله کنیم و علاوه بر اینکه از محبت امیرمومنان گفته شود، از شجاعت و مبارزه با جاهلیت این امام همام نیز گفته شود.
آیت‌الله رمضانی با اشاره به اینکه شب قدر، یکی از معجزات امت اسلام است، افزود: معجزه حضرت سلیمان (ع)، طی مکان بود ولی معجزه شب قدر، طی مکانت است، یعنی انسان سلوک کند و عبد و بنده باشد. امیدوارم از خبر مکتب امیرالمومنین (ع) به بشریت مسؤولیت پذیری
می‌آموزد
راضی بوده باشید.

مکتب امیرالمومنین (ع) به بشریت مسؤولیت پذیری
می‌آموزد  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۴-۰۱ ۰۲:۳۹:۳۱