موعد دقیق حمله نظامی به نیجر مشخص شد؛ اما اعلام
نمی‌کنیم!

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر موعد دقیق حمله نظامی به نیجر مشخص شد؛ اما اعلام
نمی‌کنیم!
به گزارش سوالات شرعی و احکام، کمیسر امور سیاسی و امنیتی جامعه اقتصادی کشورهای غرب آفریقا (اکوواس) بدون اشاره به موعد حمله نظامی ضد نیامی گفت: امروز (جمعه) سران عضو اکوواس درباره «زمان» مداخله نظامی علیه نیجر به توافق رسیدند؛ اما زمان مداخله نظامی را اعلام نمی‌کنیم.
خبرگزاری اسپوتنیک شامگاه جمعه گزارش داد که «عبدالفتاح موسی» کمیسر امور سیاسی و امنیتی گروه اکوواس گفت: آماده‌ایم تا هر زمان که دستور داده شود در نیجر مداخله کنیم.
این موضع گیری رسمی از سوی کشورهای عضو جامعه اقتصادی غرب آفریقا، پس از پایان نشست سران اکوواس در «آکرا»، پایتخت غنا طی دو روز گذشته اعلام شد.
عبدالفتاح موسی با اشاره به اینکه گزینه نظامی، مطلوب ما نیست، اما به دلیل ناسازگاری حکومت نظامی در نیجر مجبور به اجرای آن هستیم، اظهار کرد: ما وارد یک جنگ قابل اجتناب نخواهیم شد و می‌توانیم گزینه نظامی را پس بگیریم.
به گفته وی، هر گونه مداخله در نیجر کوتاه مدت و با هدف احیای قانون اساسی خواهد بود.
اعضای بلوک غرب آفریقا پیشتر خواستار آزادی محمد بازوم، رئیس جمهور نیجر و خانواده او شدند.
هم‌زمان با وقوع کودتا در نیجر و سرنگونی دولت محمد بازوم، ۱۵ کشور عضو اکوواس ۷ روز به کودتاگران در نیجر فرصت دادند که محمد بازوم، رئیس‌جمهور مخلوع این کشور را آزاد کنند، در غیراین‌صورت حمله نظامی علیه شورای نظامی نیجر را آغاز خواهند کرد. با پایان این فرصت یک هفته‌ای، کودتاگران از مردم نیجر خواسته‌اند که برای دفاع از کشور آماده باشند. بنابر گزارش‌ها آموزش نیروهای امنیتی در نیجر آغاز شده و نیروهای نظامی بیشتری در مرزهای نیجر با نیجریه و بنین مستقر شده است. امیدوارم از خبر موعد دقیق حمله نظامی به نیجر مشخص شد؛ اما اعلام
نمی‌کنیم!
راضی بوده باشید.

موعد دقیق حمله نظامی به نیجر مشخص شد؛ اما اعلام
نمی‌کنیم!  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۱۹ ۰۲:۳۷:۴۸