منبع عراقی از استقرار نظامیان ترکیه در مرز اقلیم کردستان خبر
داد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر منبع عراقی از استقرار نظامیان ترکیه در مرز اقلیم کردستان خبر
داد
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از بغداد الیوم، یک منبع امنیتی روز پنج شنبه از استقرار نظامیان ترکیه در مناطق واقع در نوار مرزی با اقلیم کردستان عراق خبر داد.
بر اساس این گزارش، این منبع گفت که نظامیان ترکیه در روستاهای واقع در جبل متین و کورک و مناطق باطوفا و العمادیه در استان دهوک مستقر شدند.
وی همچنین افزود که نظامیان ترکیه برای انجام عملیات نظامی علیه عناصر پ ک ک مهیا می شوند و مراکز نظامی جدیدی در نوار مرزی با اقلیم کردستان ایجاد کرده اند.
این منبع از مناطق الزاب، متین و روستاهای مناطق زاخو، العمادیه و کانی ماسی به عنوان مناطق هدف نظامیان ترکیه نام برد.
این در حالی است که یک منبع نظامی عراقی پیش از این در گفتگویی اعلام کرده بود که دو تیپ از نیروهای مرزبانی این کشور با همه تجهیزات نظامی به مرزهای عراق با ترکیه و ایران، اعزام شده اند.
این منبع تاکید کرد که این پس از سلسله نشست هایی رخ داد که میان مسئولان بغداد و اربیل طی روزهای گذشته رخ داده است.
این منبع که نامش را فاش نکرد در ادامه افزود: این نیروها عملاً و واقعاً مرزها را به دست گرفته‌اند. هرچند نیروهای پیشمرگه نیز در صحنه حاضرند اما در پی توافق نخست‌وزیر عراق و رئیس اقلیم کردستان عراق، سلطه کامل به دست نیروهای نظامی اعزام‌شده از بغداد است.
وی افزود که این نیروهای مرزبانی وارد گذرگاه‌های مرزی تحت کنترل نیروهای اقلیم کردستان عراق نمی‌شوند و حضورشان صرفاً از باب استقرار نظامی در نوار مرزی عراق با ترکیه و ایران است.
نیروهای ترکیه در پایگاه زلیکان در منطقه بعشیقه در شمال شرق موصل مرکز استان نینوای عراق مستقر هستند. دولت و مقام‌های عراقی تاکنون بارها از ترکیه خواسته اند که به اشغالگری خود در شمال عراق پایان داده و نیروهای خود را خارج کند. آنها همچنین حملات هوایی و توپخانه ای مکرر ارتش ترکیه به شمال عراق را نقض حاکمیت کشورشان دانسته و خواهان پایان دادن به آن شده اند.
حملات صورت گرفته علیه پایگاه‌های نظامی ترکیه در شمال عراق با هدف اعلام مخالفت با حضور این نظامیان صورت می‌گیرد. ترکیه از مدت‌ها پیش به بهانه مقابله با گروهک تروریستی پ. ک. ک تمامیت ارضی عراق را نقض می‌کند. آنکارا تقریباً به طور روزانه مناطقی از شمال عراق را آماج حملات هوایی خود قرار می‌دهد و اعتراضات عراق هم راه به جایی نبرده است.
حملات ترکیه به شمال عراق به موضوعی عادی برای ساکنان مناطق شمالی این کشور و عراقی‌ها تبدیل شده است و با وجود اعتراض‌های متوالی عراقی‌ها، آنکارا به حملات خود به بهانه هدف قرار دادن پ ک ک ادامه داده است؛ اما حمله روز چهارشنبه با حملات قبلی متفاوت بود.
بر اساس اعلام منابع خبری منطقه کردستان عراق، ترکیه طی دو سال و نیم گذشته ۵۸ مقر نظامی در مناطق کوهستانی این منطقه ایجاد کرده است. پیشتر محافل سیاسی و مردمی خواستار لغو توافق امضا شده با آنکارا شده‌اند که به ترکیه اجازه می‌دهد تا عمق خاک عراق مداخله نظامی کند. امیدوارم از خبر منبع عراقی از استقرار نظامیان ترکیه در مرز اقلیم کردستان خبر
داد
راضی بوده باشید.

منبع عراقی از استقرار نظامیان ترکیه در مرز اقلیم کردستان خبر
داد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۰۹ ۰۲:۳۸:۱۹