مقررات طرح ریال برون مرزی در کل بانک‌های کشور عملیاتی
می‌شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر مقررات طرح ریال برون مرزی در کل بانک‌های کشور عملیاتی
می‌شود
به گزارش سوالات شرعی و احکام، محمدرضا فرزین شامگاه پنجشنبه در حاشیه نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح ریال برون مرزی یا آف شور ماه‌های زیادی است که در بانک مرکزی در حال بررسی است و با اجرایی شدن آن درخواست صادرکنندگان برای صادرات ریالی به افغانستان یا عراق حل می‌شود و آنان می‌توانند با ریال برون مرزی رفع تعهدات ارزی خود را انجام دهند.
رییس کل بانک مرکزی با اشاره به نتایج این نشست افزود: این موضوع یکی از درخواست‌های تجار مشهدی برای صادرات به افغانستان بود که با اجرایی شدن طرح ریال آف شور پاسخ داده شده و تجار می‌توانند به جای ارز خارجی برای صادرات از ریال برون مرزی بهره گیرند.
وی اظهار کرد: مقررات طرح ریال برون مرزی در بانک مرکزی تدوین شده و تاکنون یک یا دو بانکی اجرای این طرح را آغاز کرده‌اند و بزودی در کل بانک‌های کشور عملیاتی خواهد شد.
فرزین به سایر توافقات در این نشست اشاره کرد و گفت: بطور قطع تکالیف این بانک در خصوص تسهیلات ازدواج و تسهیلات فرزند آوری تا پایان سال به طور کامل اجرا خواهد شد و سیستم بانکی تمام تسهیلات را خواهد پرداخت، از آنجا که تعداد متقاضی مانده در صف این تسهیلات در خراسان رضوی زیاد است، مقرر شد که از حجم متقاضیان در صف‌ها کاسته شده و تسهیلات به همه آنان پرداخت شود.
رییس کل بانک مرکزی اضافه کرد: مشکل دیگر مطرح شده در این تشست در خصوص تعیین وثایق سنگین برخی از روسای بانکها برای تسهیلات خرد بود که این موضوع در بانک مرکزی بررسی شده و در خصوص متخلفین که در برابر پرداخت تسهیلات خرد وثایق سنگینی طلب کرده‌اند، پیگیری جدی انجام خواهد گرفت.
وی با اشاره به ظرفیت بالای خراسان رضوی در جذب سرمایه گذاران خارجی گفت: توافقاتی در خصوص تسهیل شرایط برای جذب سرمایه گذار خارجی و نرخ آن در نشست مزبور با مسوولان خراسان رضوی انجام گرفت. امیدوارم از خبر مقررات طرح ریال برون مرزی در کل بانک‌های کشور عملیاتی
می‌شود
راضی بوده باشید.

مقررات طرح ریال برون مرزی در کل بانک‌های کشور عملیاتی
می‌شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۲۹ ۰۲:۴۲:۱۲