مقاوم‌سازی ۷۳ درصد از واحدهای مسکونی روستایی در
لرستان

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر مقاوم‌سازی ۷۳ درصد از واحدهای مسکونی روستایی در
لرستان
به گزارش سوالات شرعی و احکام، پویا تابعی در سخنانی، اظهار داشت: از ۱۵۳ هزار واحد مسکونی روستایی در لرستان، تعداد ۱۱۲ هزار واحد معادل ۷۳ درصد مقاوم‌سازی شده که در این زمینه رتبه نخست را در سطح کشور داریم.
وی گفت: از طریق حساب ۱۰۰ امام راحل در لرستان در سال ۱۴۰۰ حدود شش میلیارد، سال گذشته ۹ میلیارد و امسال ۲۳ میلیارد به نیازمندان پرداخت شده است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان با بیان اینکه هزار و ۵۷۵ روستای بالای ۲۰ خانوار در استان داریم، افزود: طرح هادی در ۶۴ درصد این روستاها تهیه و اجرایی شده است.
تابعی، افزود: در دو سال اخیر حدود یک میلیون و ۹۰۰ هزار مترمربع آسفالت در سطح معابر روستایی انجام شده و امسال بین ۸۰۰ تا یک میلیون مترمربع آسفالت محقق خواهد شد.
وی با بیان اینکه ۱۱ هزار پرونده برای مسکن روستایی استان در طرح نهضت ملی مسکن تشکیل شده است، افزود: تاکنون از این تعداد پرونده ۹ هزار واحد انعقاد قرارداد شده است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان، ادامه داد: تضامین برای تسهیلات زنجیره‌ای روستایی بر اساس مصوبات بانک مرکزی بوده و بانک‌ها سفته زنجیره‌ای را برای این موضوع پذیرفته‌اند.
تابعی، عملکرد بنیاد را در حوزه ساخت مسکن روستایی مطلوب دانست و آن را از رسالت‌های بنیاد مسکن عنوان کرد.
وی با بیان اینکه دهیاری‌ها مسئول صدور پروانه در روستاها و شهرداری‌ها مسئول صدور پروانه در شهرها هستند، گفت: با تأیید دهیاری‌ها و شهرداری‌ها تسهیلات مسکن در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان، ادامه داد: برای دو هزار و ۷۵۰ واحد به‌عنوان تسهیلات تکمیلی سیل‌زدگان تأمین اعتبار شده که به‌زودی در اختیار سیل‌زدگان قرار خواهد گرفت.
تابعی با بیان اینکه ۲۸ هزار واحد مسکن سهم لرستان در چهار سال است، افزود: در صورت ساخت هفت هزار واحد به‌صورت سالانه و حتی بیشتر این سهمیه محقق خواهد شد. امیدوارم از خبر مقاوم‌سازی ۷۳ درصد از واحدهای مسکونی روستایی در
لرستان
راضی بوده باشید.

مقاوم‌سازی ۷۳ درصد از واحدهای مسکونی روستایی در
لرستان  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۲۹ ۰۲:۴۲:۴۸