مقامات تل آویو شلیک موشک از یمن به سمت اسرائیل را
تائیدکردند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر مقامات تل آویو شلیک موشک از یمن به سمت اسرائیل را
تائیدکردند
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، برخی مقامات صهیونیستی نیز شلیک موشک از یمن به سوی اراضی اشغالی را تائید کردند. در همین ارتباط مسئولان اسرائیلی در گفتگو با رادیو ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کردند که حدود ۲ الی ۵ موشک از یمن به سمت اسرائیل شلیک شده است.
برخی رسانه‌های مدعی شده‌اند که نیروهای یمنی با موشک رژیم صهیونیستی را هدف قرار داده‌اند و به سمت شهرهای فلسطین اشغالی موشک شلیک کردند. در این ارتباط گفته شده که انصارالله یمن با موشک مناطق اشغالی را هدف قرار داده، اگرچه نیروهای آمریکایی این موشک را پیش از رسیدن به مقصد منهدم کردند.
در همین ارتباط نیز، برآوردهای نهادهای امنیتی اسرائیلی حاکی از آن است که موشک‌های شلیک شده از سمت یمن، اسرائیل را هدف گرفته بود و یک ناو جنگی آمریکایی این موشک‌ها را منهدم کرده است. شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی با اعلام این خبر افزود که موشک‌های شلیک شده از سمت یمن، جنوب اسرائی را هدف گرفته بود.
وزارت دفاع آمریکا موسوم به پنتاگون نیز اعلام کرد که ناوشکن یو اس اس کارنی سه موشک شلیک شده از یمن و چند پهباد را ساقط کرده است.
وزارت دفاع آمریکا افزود که گروه انصار الله این موشک‌ها را شلیک کرده است و اقدامات لازم را برای حمایت از نیروهای آمریکایی انجام خواهیم داد.
با این حال، پنتاگون برخلاف منابع صهیونیستی اعلام کرد که هنوز مقصد این موشک‌ها مشخص نیست. پنتاگون اعلام کرد که جنگنده‌های بیشتری را در منطقه مستقر خواهد کرد.
ساعاتی پیش از این، خبرگزاری رویترز از حمله موشکی به یک کشتی جنگی آمریکایی در سواحل یمن خبر داد. رویترز به نقل از یک مسئول آمریکایی اعلام کرد که این کشتی جنگی نیروی دریایی آمریکا چند موشک را که در سواحل یمن به سمت آن شلیک شده بود، رهگیری و منهدم کرده است.
الون بن دیوید خبرنگار اسرائیلی هم اعلام کرد که کشتی‌های جنگی آمریکایی چند موشک را که از سمت یمن شلیک شده بود، رهگیری و منهدم کردند و تحقیقات در مورد احتمال اینکه این موشک‌ها به سمت اسرائیل شلیک شده باشد، در حال انجام است.
سی ان ان هم اعلام کرد که این موشک‌ها توسط انصار الله یمن شلیک شده است.
این شبکه به نقل از مسئولان آمریکایی تاکید کرد که مشخص نیست این موشک‌ها به سمت چه هدفی شلیک شده اما احتمال دارد که هدف آن ناو رزمی «یو اس اس کارنی» بوده باشد که روز چهارشنبه از کانال سوئز به سمت دریای سرخ عبور کرده است.
پیش از این، رهبر انصار الله یمن هشدار داده بود که اگر آمریکا در کمک به اسرائیل علیه نوار غزه وارد جنگ شود، ما نیز با حملات موشکی و پهبادی واکنش نشان خواهیم داد.
روز پنجشنبه همچنین مردم یمن باز هم در حمایت از غزه تظاهرات میلیونی برگزار کردند و خواستار حمایت همه جانبه کشورهای اسلامی به مردم فلسطین و ساکنان غزه شدند.
«اسماعیل هنیه»، رئیس دفتر سیاسی حماس در سخنانی با اشاره به تحولات فلسطین و ادامه بمباران غیرانسانی نوار غزه هشدار داده است که ادامه جنایات دشمن علیه مردم غزه تمامی معادلات در فلسطین و منطقه را برهم خواهد زد و آنچه در غزه در جریان است، به جنگی منطقه‌ای منتهی خواهد شد که دشمن و حامیانش قادر به کنترل آن نخواهند بود. امیدوارم از خبر مقامات تل آویو شلیک موشک از یمن به سمت اسرائیل را
تائیدکردند
راضی بوده باشید.

مقامات تل آویو شلیک موشک از یمن به سمت اسرائیل را
تائیدکردند  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۲۰ ۰۲:۳۸:۵۴