مقابله پدافند هوایی با اهداف متخاصم در آسمان اطراف
دمشق

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر مقابله پدافند هوایی با اهداف متخاصم در آسمان اطراف
دمشق
به گزارش سوالات شرعی و احکام، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه موسوم به سانا برخی منابع از شنیده شدن صدای انفجار در اطراف دمشق خبر دادند.
دقایقی بعد نیز خبرنگار سانا اعلام کرد که رسانه‌های پدافند هوایی سوریه با اهداف متخاصم در اطراف دامش مقابله کردند.
منابع دیگری نیز اعلام کردند که جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی اهدافی را در اطراف دمشق بمباران کردند.
منابع میدانی نیز اعلام کردند که پدافند هوایی سوریه فعال شده و بیشتر موشک‌های شلیک شده را منهدم کرده است.
از سوی دیگر، یک منبع نظامی در ارتش سوریه اعلام کرد که حدود ساعت ۲۳ شامگاه ۲۱/۸/۲۰۲۳، دشمن اسرائیلی با موشک‌های هدایت شونده از سمت جولان اشغالی سوریه، نقاطی در اطراف شهر دمشق را هدف قرار داد و این تجاوز منجر به مجروح شدن یک سرباز و مقداری خسارات مادی شد.
این نخستین بار نیست که صهیونیست‌ها به صورت تجاوز کارانه‌ای اهدافی در سوریه را هدف قرار می‌دهند.
کمتر از ۱۰ روز پیش نیز، یک منبع نظامی سوری اعلام کرد که پدافند هوایی ارتش این کشور موفق شده است بخش‌هایی را در منطقه جنوبی هدف قرار داده و برخی موشک‌هایی شلیک شده توسط ارتش رژیم‌صهیونیستی را ساقط کند.
وی در ادامه افزود: حدود ساعت ۵ صبح دشمن صهیونیستی یک حمله هوایی به وسیله شلیک چند موشک از سوی بلندی‌های اشغالی جولان به سمت مناطق جنوبی سوریه انجام داد.
این منبع تاکید کرد که تجاوز نظامی رژیم‌صهیونیستی به سوریه باعث وارد آمدن خسارات به برخی مناطق شده است. از سوی دیگر در همان زمان نیز ارتش رژیم‌صهیونیستی با صدور بیانیه‌ای جزئیات تجاوز نظامی به سوریه را شرح داد. در این بیانیه ادعا شده است که ارتش رژیم‌صهیونیستی یک ساختمان نظامی متعلق به ارتش سوریه و سیستم‌های راداری نظامی و مواضع توپخانه ای این کشور را هدف حملات خود قرار داده است.
ارتش رژیم‌صهیونیستی حملات خود را با استفاده از توپخانه و پهپاد علیه خاک سوریه انجام داده است.
این رژیم در توجیه تجاوز نظامی خود به سوریه اعلام کرد که دولت این کشور مسئولیت تمام اقداماتی که از خاک سوریه انجام می‌شود را برعهده دارد و از سمت خاک این کشور چند موشک به سمت بلندی‌های اشغالی جولان شلیک شده است.
حملات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی علیه سوریه تا کنون با اعتراضات زیادی از سوی دولت بشار اسد در دمشق روبرو شده، اما به نظر می‌رسد که مقامات تل آویو حاضر به پذیرش هشدارها نیستند و همچنان به بمباران مواضعی در سوریه ادامه می‌دهند. امیدوارم از خبر مقابله پدافند هوایی با اهداف متخاصم در آسمان اطراف
دمشق
راضی بوده باشید.

مقابله پدافند هوایی با اهداف متخاصم در آسمان اطراف
دمشق  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۲۲ ۰۲:۳۸:۴۵