مقابله جدی با ساخت ویلا و خانه‌باغ در اراضی کشاورزی
لرستان

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر مقابله جدی با ساخت ویلا و خانه‌باغ در اراضی کشاورزی
لرستان
به گزارش خبرنگار سایت احکام، سرهنگ مسلم مویدی روز پنج‌شنبه در گفت‌وگو با رسانه‌ها، اظهار داشت: در نیمه اول فروردین‌ماه سال جاری به‌منظور شناسایی تغییر کاربری‌های غیرمجاز و اخطار به متخلفان در اجرای ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها واحدهای گشت یگان حفاظت امور اراضی دارای عملکرد مثبت ۲۷۰ درصدی نسبت به سال گذشته بوده است.
وی افزود: زمین به‌عنوان بستر همه فعالیت‌های تولیدی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و ازآنجاکه میزان اراضی قابل‌کشت محدود است همه وظیفه داریم اراضی قابل‌کشت کشاورزی را حفظ کنیم.
فرمانده یگان حفاظت امور اراضی لرستان، ادامه داد: استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی در دریافت گزارش‌ها و همچنین هماهنگی با نیروهای منابع طبیعی و انتظامی در واکنش سریع به متخلفان از ویژگی‌های بارز یگان حفاظت امور اراضی استان لرستان در برخورد با تغییر کاربری‌های غیرمجاز است.
سرهنگ مویدی، افزود: ضمن برخورد قانونی با متخلفان از طریق مراحل قانونی، شناسایی و تخریب به‌موقع ساخت‌وسازهای غیرمجاز در دستور کار واحدهای یگان حفاظت اراضی استان لرستان است تا تبدیل‌شدن اراضی کشاورزی به ویلا و خانه‌باغ‌ها جلوگیری به عمل آید.
وی از مردم درخواست کرد که در صورت مشاهده هرگونه تغییر کاربری غیرمجاز موضوع را به سامانه ۱۳۱ گزارش‌های مردمی اطلاع دهند یا با مراجعه با آدرس https://cms laoi.ir تخلف تغییر کاربری را ثبت و پیگیری کنند. امیدوارم از خبر مقابله جدی با ساخت ویلا و خانه‌باغ در اراضی کشاورزی
لرستان
راضی بوده باشید.

مقابله جدی با ساخت ویلا و خانه‌باغ در اراضی کشاورزی
لرستان  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۴-۱۲ ۰۲:۴۱:۲۰