مفاخر آذربایجان غربی روایت و این گنجینه ارزشمند بازخوانی
شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر مفاخر آذربایجان غربی روایت و این گنجینه ارزشمند بازخوانی
شود
به گزارش خبرنگار سایت احکام، هادی سعیدی فرد عصر دوشنبه درگفت وگو با خبرنگاران آذربایجان غربی را گنجینه تمدنی با مفاخری ارزشمند عنوان کرد و افزود: باید این مفاخر به شکل مطلوب روایت و این گنجینه ارزشمند بازخوانی شود.
سعیدی فرد ادامه داد: آذربایجان غربی مفاخر و گنجینه ارزشمندی چون شهید باکری دارد و این گنجینه بزرگ باید روایت گری شود و تأسیس مرکز رشد هنر انقلاب، جزو ملزومات است و باید در دستور کار قرار گیرد.
رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی گفت: این مرکز اقدام به شناسایی استعدادهای هنری و جذب آنها و همچنین توانمند سازی خود مربیان هنری می‌کند تا بتوانند به سطوح عالی ارتقا یابند.
وی با بیان اینکه همچنین احیای دفتر نوجوان و جوان حوزه هنری از دیگر برنامه‌هایی است که اجرا خواهد شد گفت: امسال طرح ویژه ” محله باهنر” در مناطق حاشیه شهر نیز اجرا می‌شود که اصلی ترین رسالت آن کشف استعدادهای این مناطق است.
نقشه تحول حوزه هنری آذربایجان غربی تدوین شده است
سعیدی فرد به نقشه تحول حوزه هنری آذربایجان غربی اشاره کرد و گفت: این نقشه با ۶ موضوع از جمله موقعیت جغرافیایی استان و همجواری با چند کشور همسایه و فرصت خوب این موقعیت و برخورداری از ظرفیت اربعین، دفاع مقدس، حماسه چالدران و اتفاقات تاریخی استان فعالیت خواهد کرد.
رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی ادامه داد: همچنین روح حاکم بر تصمیم گیری ها هویت ایرانی اسلامی خواهد بود.
وی با بیان اینکه مکتب شهید باکری با توجه به اینکه مکتبی دو ابعاد است به عنوان یک مکتب به کشور معرفی می‌شود افزود: بحث همزیستی اقوام موضوعی که مقام معظم رهبری به آن اشاره فرموده‌اند از جمله شش موضوع حوزه هنری انقلاب اسلامی است.
رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی ادامه داد: دریاچه ارومیه نگین فیروزه‌ای آذربایجان غربی چه پرآب باشد چه کم آب در هر دو حالت برای ما مهم است و از جمله موضوعات مهم مورد توجه حوزه هنری استان است.
سعیدی فرد بحث زیست بوم، را از دیگر اتفاقات خوب حوزه هنری و از موضوعات شش محور دانست.
برگزاری ۲۰ عنوان برنامه در هفته هنر انقلاب اسلامی در آذربایجان غربی
وی به برنامه‌های هفته هنر انقلاب اسلامی حوزه هنری آذربایجان غربی اشاره کرد و افزود: ۲۰ عنوان برنامه شامل غبار روبی مزار شهدا، نشست خبری با رسانه‌ها، دیدار با امام جمعه، دیدار با استاندار، اکران اختصاصی برای اصحاب رسانه با حضور عوامل فیلم از جمله برنامه‌های هفته هنر انقلاب اسلامی است.
سعیدی فرد ادامه داد: همچنین در هفته هنر انقلاب اسلامی پلاتو جدید، حوزه هنری آذربایجان غربی که جزو استانداردترین پلاتو های کشور است افتتاح می‌شود.
وی ادامه داد: معرفی چهره هنرسال نیز از دیگر برنامه‌های هفته هنر انقلاب اسلامی در آذربایجان غربی است.
سعیدی فرد همچنین اظهارکرد: کانون عاشیق‌های آذربایجان غربی بالغ بر ۶۰۰ برنامه اجرا کرده است. امیدوارم از خبر مفاخر آذربایجان غربی روایت و این گنجینه ارزشمند بازخوانی
شود
راضی بوده باشید.

مفاخر آذربایجان غربی روایت و این گنجینه ارزشمند بازخوانی
شود  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۴-۰۹ ۰۲:۴۲:۵۵