معرفی موثرترین داروهای رایج دیابت

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر معرفی موثرترین داروهای رایج دیابت به گزارش خبرنگار سایت احکام به نقل از مدیکال نیوز، محققان کارایی چهار داروی دیابت را در کاهش سطح گلوکز خون مقایسه کردند.
آنها دریافتند که گلارژین و لیراگلوتید برای کاهش سطح گلوکز خون مؤثرترین داروها هستند. با این حال، لیراگلوتید و سیتاگلیپتین بیشترین کاهش وزن را به همراه داشتند.
محققان و متخصصان مراقبت‌های بهداشتی به طور کلی موافق هستند که متفورمین، داروی ضد دیابت که برای کاهش سطح قند خون و افزایش حساسیت به انسولین استفاده می‌شود، در کنار ورزش و رژیم غذایی، بهترین راهکار برای مراقبت اولیه دیابت است. با این حال، مراحل بعدی دیابت به داروهای دیگری در کنار متفورمین نیاز دارد.
در حال حاضر، توافق نظری در مورد اینکه کدام دارو برای کاهش سطح گلوکز خون مؤثرتر است، وجود ندارد. بنابراین، تحقیقات در مورد مقایسه اثربخشی داروهای ضد دیابت می‌تواند مراقبت از بیمار را بهبود بخشد.
اخیراً، محققان یک کارآزمایی بالینی را برای ارزیابی اثربخشی متفورمین در کنار چهار داروی رایج ضد دیابت انجام دادند.
آنها دریافتند داروهای گلارژین و لیراگلوتید در حفظ سطح گلوکز خون در محدوده توصیه شده مؤثرتر هستند. امیدوارم از خبر معرفی موثرترین داروهای رایج دیابت راضی بوده باشید.

معرفی موثرترین داروهای رایج دیابت  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۰۵ ۰۲:۴۵:۵۳