معاون سازمان برنامه از کریدور شمال – جنوب بازدید کرد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر معاون سازمان برنامه از کریدور شمال – جنوب بازدید کرد به گزارش خبرنگار سایت احکام، سید مهدی نیازی معاون تولیدی، خدماتی و زیربنایی سازمان برنامه و بودجه کشور در روز دوم سفر خود به استان کردستان از پروژه‌های احداث کریدور شمال – جنوب بازدید کرد.
همچنین در ادامه رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان به همراه فرماندار کامیاران از ایستگاه پمپاژ آب خامسان این شهرستان بازدید کرد.
نیازی در بازدید از محدوده سنندج تا کرمانشاه در بزرگراه میاندوآب- کرمانشاه اظهار داشت: این محدوده به طول ۱۳۰ کیلومتر از شهر سنندج آغاز و با عبور از کامیاران به کرمانشاه ختم می‌شود.
وی ادامه داد: ۴۰ کیلومتر از این محور در گذشته به بهره‌برداری رسیده است که به طور متوسط ۲۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و عملیات اجرایی ۲۸ کیلومتر دیگر نیز در محدوده سنندج تا کامیاران در سال گذشته آغاز شده است.
وی کاهش اعتبار کریدور بزرگراهی غرب کشور را موجب کند شدن روند عملیات اجرایی این پروژه دانست و بیان داشت: با در نظر گرفتن هزینه بالای احداث پروژه در مناطق کوهستانی و همچنین بالا بودن هزینه‌های تملک اراضی در این مناطق برای تکمیل این پروژه نیازمند اعتبار بیشتری هستیم.
در ادامه بازدید از خط انتقال آب اراضی کشاورزی روستای خامسان اضافه کرد: هدف از این طرح، پمپاژ آب رودخانه گاوه رود از مخزن سد گاوشان برای تأمین آب یک‌هزار و صد هکتار از اراضی کشاورزی روستای خامسان است در صورتی که اعتبار کامل پروژه در سال جاری تخصیص یابد سبب افزایش رونق تولید و اشتغال‌زایی مستقیم و غیرمستقیم برای حدود ۴ هزار نفر خواهد شد. امیدوارم از خبر معاون سازمان برنامه از کریدور شمال – جنوب بازدید کرد راضی بوده باشید.

معاون سازمان برنامه از کریدور شمال – جنوب بازدید کرد  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۰۴ ۰۲:۳۹:۴۸