مصرف گاز طبیعی در نیمه پاییز ۱۴۰۲ اعلام شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر مصرف گاز طبیعی در نیمه پاییز ۱۴۰۲ اعلام شد به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از شانا، سعید عقلی، سرپرست مدیریت دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران با اشاره مقدار مصرف گاز طبیعی کل کشور در روز ۱۴ آبان‌، اظهار کرد: مصرف گاز طبیعی طی ۲۴ ساعت گذشته در بخش خانگی، تجاری و صنایع غیر عمده ۳۳۱ میلیون مترمکعب، صنایع عمده ۱۶۵ میلیون مترمکعب و نیروگاه‌ها نیز ۲۴۳ میلیون مترمکعب بوده است.
وی با بیان اینکه مقدار گاز مصرفی بخش صنایع عمده و نیروگاه‌ها نسبت به زمان مشابه سال گذشته به ترتیب ۱۳ و ۱۶ درصد افزایش یافته است، گفت: این افزایش گازرسانی به این دلیل است که میانگین دمای هوا کشور نسبت به زمان مشابه سال ۱۴۰۱ بالاتر است بنابراین مصرف کمتر در بخش خانگی، امکان انتقال گاز بیشتر به این دو بخش را فراهم کرده است.
به گفته سرپرست مدیریت دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران، مجموع گاز انتقالی به خطوط سراسری شامل مصارف بخش‌های مختلف، سوخت ایستگاه‌ها و صادرات هم ۷۷۷ میلیون مترمکعب بوده است.
عقلی در پایان با اشاره به در پیشِ رو بودن روزهای سرد سال، از مردم و همه بخش‌ها خواست تا با مصرف بهینه گاز طبیعی، وزارت نفت و صنعت گاز کشور را در گازرسانی پایدار یاری کنند. امیدوارم از خبر مصرف گاز طبیعی در نیمه پاییز ۱۴۰۲ اعلام شد راضی بوده باشید.

مصرف گاز طبیعی در نیمه پاییز ۱۴۰۲ اعلام شد  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۰۷ ۰۲:۴۱:۱۳