مشکل تامین آب روستای ولدیان خوی رفع شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر مشکل تامین آب روستای ولدیان خوی رفع شد به گزارش سوالات شرعی و احکام، یدالله سلطانی در این زمینه افزود: مجموعه اقدامات شرکت در روستای ولدیان در دو بازه کوتاه مدت و بلند مدت طی دو فاز عملیاتی شروع شده است، فاز اول شامل احداث ایستگاه پمپاژ میانی با مخزن پلی اتلین در مسیر خط انتقال در راستای تقلیل فشار خط انتقال انجام شد.
وی ادامه داد: فاز دوم شامل اصلاح خط انتقال به طول ۸۳۰ متر در محدوده بحرانی خط انتقال با لوله‌های فشار قوی و اتمام عملیات اجرایی در کوتاه مدت، که اتفاقات روی خط انتقال و قطعی آب که متأثر از ترکیدگی‌های مکرر لوله‌های خط انتقال بود به حداقل ممکن رسیده و در صورت تخصیص اعتبارات سال جاری اصلاح شبکه توزیع و خط انتقال به صورت کامل اجرا می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی افزود: ۲ دستگاه شیر هوا و یک دستگاه شیر تخلیه بر روی خط انتقال نصب و یک باب حوضچه شیرآلات احداث شده است.
سلطانی اعتبار هزینه شده تا این مرحله را ۱۶ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: از این مقدار مبلغ سه میلیارد ریال از محل اعتبارات جاری و ۱۳ میلیارد ریال از محل اعتبارات عمرانی هزینه شده است.
عملیات اجرایی در روستای ولدیان از مرداد ماه سال جاری آغاز شده و بعد از انجام عملیات در دو فاز مشکل تأمین آب این روستا رفع شده است. امیدوارم از خبر مشکل تامین آب روستای ولدیان خوی رفع شد راضی بوده باشید.

مشکل تامین آب روستای ولدیان خوی رفع شد  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۰۶ ۰۲:۴۳:۳۳