مشکل آیین نامه اجرایی شهرداری ها برطرف شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر مشکل آیین نامه اجرایی شهرداری ها برطرف شود به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از روابط عمومی شهرداری یزد، ابوالقاسم محی‌الدینی در نشست شهرداران، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستای یزد که با حضور مهدی سلیمی رئیس سازمان دهیاری‌ها و شهرداری‌های کشور برگزار شد، اظهار کرد: سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در برخی از مسائل و مشکلات موجود در این بخش می‌تواند به صورت ویژه نقش‌آفرینی کند.
وی ادامه داد: تمام مشکلات شهرداری‌ها و دهیاری‌ها مربوط به بودجه و اعتبارات نیست و کمک و تسهیل سازمان دهیاری و شهرداری‌ها می‌تواند مشکل‌گشای شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در این امور باشد.
شهردار شهر میراث جهانی یزد با بیان اینکه این تسهیلگری در شهرهای بزرگ به صورت مستقیم و تجمیع شهرهای کوچک انجام شود، گفت: اکنون سه سال است که آیین نامه استخدامی شهرداری‌ها باطل شده و در کمیسیون اجتماعی دولت متوقف مانده و حتی سال گذشته در نشست با معاون حقوقی رئیس جمهور این موضوع را مطرح کردیم اما همچنان کار معطل باقی مانده است.
وی با اشاره به اینکه شهرداری‌ها حجم بسیار بزرگی از خدمات و وظایف را برعهده دارند، تصریح کرد: در استان یزد اعتبارات شهرداری یزد معادل تمام اعتبارات استان است و نمی‌توان بدون توجه به موضوع نیروی انسانی کار را به صورت کامل و درست پیش برد.
محی‌الدینی عنوان کرد: ما در این بخش پولی از دولت نمی‌خواهیم و تنها به دنبال آن هستیم که نیروی انسانی مورد نیاز شهرداری را تامین کنیم تا در آینده با مشکل مواجه نشویم.
شهردار یزد ادامه داد: اکنون سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی و ورزشی ما به اندازه سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد بودجه ندارد اما این سازمان تنها با ۲۸ نفر نیرو در حال فعالیت است که نسبت به دیگر سازمان‌های استان نیروهای بسیار کمی به حساب می‌آید.
وی با بیان اینکه ممکن است برخی شهرداری‌ها با نیروی انسانی مازاد روبه رو باشند ولی در شهرهایی همچون یزد و اصفهان چنین چیزی نیست و مشکل کمبود نیروی انسانی وجود دارد، تصریح کرد: این مشکل اگر برطرف نشود در آینده با مشکل جدی مواجه می‌شویم.
محی‌الدینی شهرداری‌ها را در بالاترین سطح پویایی در شهرها و استان‌ها دانست و گفت: برخی مواقع یک نامه یا آیین‌نامه فعالیت شهرداری‌ها را به صورت کامل قفل می‌کند و درخواست داریم که نظرات شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در تصویب آیین نامه‌ها گرفته شود تا مشکلی در روند اجرایی کار پیش نیاید. امیدوارم از خبر مشکل آیین نامه اجرایی شهرداری ها برطرف شود راضی بوده باشید.

مشکل آیین نامه اجرایی شهرداری ها برطرف شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۱۱ ۰۲:۳۷:۱۸