مشکلات آموزش و پرورش بخش امام حسن پیگیری می شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر مشکلات آموزش و پرورش بخش امام حسن پیگیری می شود به گزارش خبرنگار سایت احکام، حسین رمضانی دوشنبه شب در نشست صمیمی با سرپرست آموزش و پرورش و اعضا شورای اسلامی شهر امام حسن با تقدیر از تعامل و همکاری خوب شهرداری و شورای بخش و شهر امام حسن اظهار داشت: قطعاً اگر همکاری این مجموعه نباشد آموزش و پرورش با توجه به بضاعت خود توان ارائه خدمات به همه مدارس را نخواهد داشت.
مدیر آموزش و پرورش دیلم افزود: خوشبختانه در سالیان گذشته در بحث بازگشایی و پروژه سایت احکام شهرداری و شورا همراه مجموعه آموزش و پرورش بوده‌اند و این مهم نشان از دغدغه مندی این مجموعه‌ها است.
وی گفت: در حوزه اعتبارات و حمایت خوب نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، درصدد هستیم در سال آتی کلنگ احداث مدرسه موعود (عج) بر زمین زده شود.
رمضانی ادامه داد: با رایزنی از طریق اداره کل آموزش و پرورش استان نیز اعتبار لازم جهت احداث چمن مصنوعی دانش‌آموزی در شهر امام‌حسن در حال تحقق است که می‌تواند هدیه‌ای به دانش‌آموزان این شهر باشد.
مدیر آموزش و پرورش دیلم در خصوص عدم تفکیک جنسیتی دانش‌آموزان مدرسه شهید آیت‌حصار گفت: با تفکیک جنسیتی و با توجه به تعداد دانش‌آموزان، از نُرم لازم خارج شده و مدرسه باید به صورت چند پایه اداره شود، که قطعاً از نظر آموزشی به ضرر دانش‌آموزان است.
رمضانی در خصوص تعمیر و تجهیز خوابگاه دانش‌آموزی و استفاده از ظرفیت آن افزود: تبدیل خوابگاه به مرکز رفاهی در دستور کار است و چنانچه یا اعتبار لازم تخصیص داده شود، یا از طریق شورا و شهرداری یا شرکت نفت حمایت شود در سریع‌ترین زمان ممکن آماده تعمیر و تجهیز می‌باشیم.

عضو شورا و سرپرست نمایندگی بخش امام‌حسن نیز در این نشست ضمن تقدیر از توجه ویژه مجموعه آموزش و پرورش به بخش و شهر امام‌حسن گفت: علیرغم محدودیت‌ها در تخصیص تجهیزات و نیروی انسانی، مدارس این بخش از سوی شهرستان ویژه دیده شده‌اند.
سیدحسن موسوی افزود: شورا و شهرداری همچون گذشته با تمام ظرفیت و تجهیزات خود آماده ارائه خدمات در بازگشایی مدارس است.
وی پیشنهاد داد که رشته برق می‌تواند یکی از رشته‌های موفق برای دانش‌آموزان این بخش باشد که با قول مساعد مدیر آموزش و پرورش جهت پیگیری مواجه شد.
در ادامه سایر اعضای شورای شهر امام‌حسن مشکلاتی نظیر کمبود نیروی خدماتی در مدارس، عدم امکان سنجش تخصصی در این شهر، بررسی مشکلات هنرستان، راه‌اندازی سرویس مدارس و… را مطرح که برخی مشکلات در همین نشست پیگیری و رایزنی لازم انجام گرفت. امیدوارم از خبر مشکلات آموزش و پرورش بخش امام حسن پیگیری می شود راضی بوده باشید.

مشکلات آموزش و پرورش بخش امام حسن پیگیری می شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۲۲ ۰۲:۳۹:۱۴