مسیر مریوان استاندارد کافی برای حضور گسترده مسافران را
ندارد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر مسیر مریوان استاندارد کافی برای حضور گسترده مسافران را
ندارد
به گزارش خبرنگار سایت احکام، جهانگیر الیاسی دوشنبه شب در جلسه ستاد استانی اربعین حسینی که با حضور معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در سنندج اظهار کرد: مسیر سنندج به مریوان و سایر مسیرهای مواصلاتی کردستان با استانداردهای مناسب برای عبور و مرور وسایل نقلیه هنوز فاصله دارند.
وی افزود: عرض کم جاده موجود، وجود نقص در خصوص عدم چهار خطه کردن محور سنندج به مریوان، عدم تکمیل محور کریدور شمال- جنوب، عدم تکمیل چهارخطه شدن گردنه صلوات آباد از جمله این نقایص است.
مدیر کل راه و شهرسازی کردستان تصریح کرد: بخشی از تقاطع غیر همسطح سه راهی مریوان به زودی به بهره برداری می‌رسد اما برای تکمیل این پروژه به اعتبار ویژه ای نیازمندیم.
الیاسی همچنین به عدم نصب سیستم تهویه و نقص در سیستم روشنایی و تهویه در تونل‌های مسیر مریوان به عنوان یک وضعیت بحرانی یاد کرد و افزود: اگر برای رفع این نواقص اقدام فوری نشود باید منتظر حوادث و بحران‌هایی در این تونل‌ها باشیم.
وی افزود: پروژه کنارگذر مریوان بیش از ۳ کیلومتر طول دارد که هنوز بخش مهمی از آن تملک نشده است و در صورت اجرای این پروژه بخش مهمی از ترافیک مرز باشماق کاهش می‌یابد.
الیاسی خاطرنشان کرد: بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است تا پروژه‌های بهسازی مسیر سنندج به مریوان انجام شود و این مهم نگاه ویژه مسئولان کشوری را می‌طلبد. امیدوارم از خبر مسیر مریوان استاندارد کافی برای حضور گسترده مسافران را
ندارد
راضی بوده باشید.

مسیر مریوان استاندارد کافی برای حضور گسترده مسافران را
ندارد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۰۶ ۰۲:۳۸:۲۵