مسکو خواستار تحقیقات سازمان ملل درباره شکنجه اسرای روسی
شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر مسکو خواستار تحقیقات سازمان ملل درباره شکنجه اسرای روسی
شد
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از آناتولی، روسیه روز چهارشنبه از سازمان ملل خواست تا تصاویر ویدئویی را که نشان می‌دهد ارتش اوکراین به اسیران جنگی روسی تیراندازی می‌کند، مورد ارزیابی و بررسی و تحقیق قرار دهد.
در همین ارتباط «ماریا زاخارووا»، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه از «فرحان حق»، سخنگوی سازمان ملل متحد خواست تا همه موارد نقض حقوق بشر از سوی همه طرف‌های درگیر در مناقشه را مورد بررسی و تحقیق قرار دهد.
زاخارووا تاکید کرد: «نمایندگان دبیرخانه سازمان ملل متحد باید تصمیم بگیرند و یا یک بار برای همیشه اعلام کنند که آیا حقوق بشر برای همه خوب است یا خیر؟ آنها بایستی به ارزیابی عینی، بی‌طرفانه با توجه به مسئولیت‌ها و وظایف خود عمل کنند.»
این مقام روسی همچنین سازمان ملل را به جانبداری از اوکراین متهم کرد و گفت: «سازمان ملل در مورد ادعاهای اوکراین پرحرف‌تر است.»
زاخارووا همچنین افزود: «هر کاری که رژیم کیف در مورد این جنایت انجام داد غیراخلاقی و جنایتکارانه است… تیراندازی به اسیران جنگی غیرمسلح روسی نباید در رده پرونده‌های جنایی فراموش شده یا طولانی مدت قرار گیرد. این جنایت وحشتناکی است که باید زنگ خطر را به صدا در آورد.»
هفته گذشته تصاویری از شکنجه و به‌رگباربستن ۱۰ نظامی ارتش روسیه در شهرکی در جمهوری خلق دونتسک که اخیراً به کنترل نیروهای اوکراینی درآمده، منتشر شد. وزارت دفاع روسیه صحت این تصاویر و فیلم‌ها را تأیید کرد. انتشار این تصاویر با خشم مقامات مسکو همراه بوده است و هفته گذشته نیز وزارت دفاع روسیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «بیش از ۱۰ نظامی روس با بی‌رحمی تمام با شکنجه و شلیک نیروهای ارتش اوکراین کشته شدند. زلنسکی (رئیس‌جمهور اوکراین) و سرسپردگانش باید در برابر دادگاه تاریخ بابت شکنجه روس‌ها و اوکراینی‌ها و قتل اسرای جنگی پاسخگو باشند.»
در بخشی دیگر از این بیانیه تأکید شده که «قتل عمدی و روشمند بیش از ۱۰ نظامیِ اسیر روس با شلیک گلوله به سر توسط عناصر منحطِ نیروهای مسلح اوکراین را نمی‌توان «استثنایی غم‌انگیز» در برابر پیشینه ادعایی رژیم کی‌یف به رعایت حقوق اسرای جنگی، ارائه کرد.
به گفته وزارت دفاع روسیه «قتل وحشیانه اسرای جنگی روسیه نخستین و تنهاترین جرایم جنگی نیست، بلکه رویه عادی نیروهای مسلح اوکراین است که رژیم کی‌یف نیز فعالانه از آن دفاع می‌کند و حامیان غربی آن نیز توجهی به آن ندارند.
«والری فادیِف»، رئیس شورای حقوق بشر روسیه هم تأکید کرده که ویدئوی شکنجه و قتل اسرای جنگی روسیه را برای سازمان‌های بین‌المللی ارسال می‌کند و خواستار تحقیق درباره این جنایت جنگی خواهد شد. امیدوارم از خبر مسکو خواستار تحقیقات سازمان ملل درباره شکنجه اسرای روسی
شد
راضی بوده باشید.

مسکو خواستار تحقیقات سازمان ملل درباره شکنجه اسرای روسی
شد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۲۴ ۰۲:۳۹:۳۰