مسابقات ملی بتن به میزبانی قم برگزار شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر مسابقات ملی بتن به میزبانی قم برگزار شد به گزارش خبرنگار سایت احکام، بیستمین دوره مسابقات ملی بتن روز جمعه با حضور ۲۰۰ دانشجو از ۲۶ استان کشور به میزبانی قم برگزار شد.
بخش‌های مسابقه دانشجویی شامل، مسابقه بتن سبک دانشجویی با مقاومت و چگالی هدفمند، مسابقه سازه محافظ تخم مرغ، مسابقه تیر سبک خمشی، مسابقه بتن پر مقاومت دانشجویی و مسابقه پوستر و پایان نامه برتر دانشجویی در سطح کارشناسی ارشد بوده است.هدف از برگزاری مسابقه در بخش سازه محافظ تخم مرغ، طراحی و ساخت سازه بتن مسلح به گونه‌ای که بیشترین مقاومت را در برابر ضربه داشته باشد و از شکستن تخم مرغ مستقر در زیر سازه جلوگیری شود.
مسابقه در بخش تیر سبک خمشی ساخت تیرهای بتنی خمشی سبک با چگالی حداکثر ۱۴۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب بوده و نسبت مقاومت خمشی به چگالی خشک تعیین کننده تیم برتر است.
هدف از بخش مسابقه بتن پر مقاومت نیز ساخت استوانه‌های بتنی پر مقاومت بدون محدودیت چگالی برای ارتقای دانش و ارائه توانایی‌های نظری، عملی و ایجاد انگیزه‌های جدیدی برای کسب علم در بین دانشجویان است.
در حاشیه این رویداد نیز دوره آموزشی نکات اجرایی سازه‌های بتنی برای دانشجویان و مهندسان برگزار شد. امیدوارم از خبر مسابقات ملی بتن به میزبانی قم برگزار شد راضی بوده باشید.

مسابقات ملی بتن به میزبانی قم برگزار شد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۰۱ ۰۲:۴۱:۲۶