مسائل فرهنگی با حضور مجموعه‌های مردمی حل می‌شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر مسائل فرهنگی با حضور مجموعه‌های مردمی حل می‌شود به گزارش خبرنگار سایت احکام، حجت‌الاسلام حسین عباسی اصل عصر امروز یکشنبه در آئین رونمایی از پوستر دومین رویداد ملی سبک زندگی و کتاب «راهکار رهبر انقلاب برای امید آفرینی اجتماعی» که در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: رهبر انقلاب اسلامی در سال ۱۳۹۱ در زمینه سبک زندگی فرمایشاتی داشتند، ایشان خانواده، ازدواج، اسباب بازی، خوراک، تفریح، پوشش و… را از جمله مسائل شماردند و پس از آن به شمارش آسیب‌ها پرداختند؛ زمانی که ما به این مساله دقت کردیم، متوجه شدیم در این مقوله بسیار عقب هستیم.
وی افزود: چیزی که ما اکنون در خیابان‌ها مشاهده می‌کنیم فاصله مردم از دین و فرهنگ نیست بلکه ما، حداقل در محله‌ها عرصه ظهور و بروز فرهنگ اسلامی را پهن نکرده‌ایم.
دبیر رویداد ملی سبک زندگی بیان کرد: مسائل فرهنگی جز با حضور مجموعه‌های مردمی در کنار دستگاه‌های حاکمیتی حل نمی‌شود لذا طرح موضوع با مسئولان فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی استان صورت گرفت تا مجموعه‌های مردمی که در این مسائل دغدغه‌مند هستند، پای کار بیایند.
حجت الاسلام عباسی اصل با بیان اینکه اولین پوستر رویداد ملی سبک زندگی سال گذشته رونمایی شد، تصریح کرد: در سال ۱۴۰۱ قریب ۴۷ مجموعه مردمی از سراسر کشور را در تهران جمع کردیم و از ۱۲ استان نیز شورای راهبردی انتخاب کردیم تا برای امسال برنامه‌ریزی کنند که دبیرخانه این شورا در اهواز است.
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در زمینه سبک زندگی ۲۰ مساله و بالغ بر ۱۵۰ آسیب را مطرح کرده‌اند که در همین راستا ما برنامه را ۱۰ ساله لحاظ کرده‌ایم و سعی کرده‌ایم هر سال دو مساله را برنامه‌ریزی کنیم.
دبیر رویداد ملی سبک زندگی گفت: امسال به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات خوزستان این موضوع به صورت جدی در کشور مطرح شد، اکنون سازمان تبلیغات اسلامی کشور و وزارت فرهنگ و ارشاد دبیرخانه آن را به تمام مدیر کل‌های استان معرفی کرده و از آنها خواسته‌اند تا مجموعه‌های مردمی را پای کار بیاورند تا آنها را برای حل مسائل سبک زندگی آماده کنیم.
حجت الاسلام عباسی اصل بیان کرد: به ۳۰ استان کشور سفر خواهیم کرد و مجموعه‌های مردمی آنها را گزینش می‌کنیم، در تاریخ ۲۵ و ۲۶ بهمن ماه که مصادف با سالگرد بیانیه گام دوم است، این مجموعه‌های مردمی از سراسر کشور به اهواز دعوت می‌شوند؛ به اتفاق مجموعه‌های مردمی و دستگاه‌های حاکمیتی یک رویداد سه روزه برگزار خواهد شد.
وی در خصوص اهداف این برنامه گفت: قصد داریم هر سال دو مسئله حل شود و دوم اینکه طراحی یک پایگاه مروج سبک زندگی در هر محله را داشته باشیم؛ البته این کار نه تنها آسان نیست بلکه زمان‌بر است، لذا به کمک مجموعه‌های مردمی و حمایت دستگاه‌های حاکمیتی در این زمینه نیازمند هستیم.
دبیر رویداد ملی سبک زندگی اظهار کرد: مقام معظم رهبری تا پیش از سال ۹۵ از ناامید شدن جوان‌ها انتقاد می‌کردند در قرائنی می‌فرمودند که ناامیدی در جامعه کم است اما از بعد بیانیه گام دوم به طور جدی می‌بینیم که ایشان بر امید تاکید دارند.
حجت الاسلام عباسی اصل با بیان اینکه ناامیدی پدیده‌ای مربوط به ایران نیست، تصریح کرد: امروز برای مثال می‌توان گفت در انگلستان با طرح «۸۴» مواجه هستیم که در این طرح هر هفته ۸۴ مرد انگلیسی خودکشی می‌کنند؛ در واقع ناامیدی یک پدیده‌ای است که در حال فراگیری در کل جهان است و ایران هم جزئی از آن به حساب می‌آید.
وی اضافه کرد: اتفاقات آینده قابل کنترل نیست، هرچه علم و تکنولوژی پیشرفت کند باز هم آینده در هاله‌ای از ابهام بوده که ابهام خود ترس‌آور است؛ لذا اگر ستون محکم توحیدی و خدا در زندگی ما نباشد همه نسبت به آینده ترسان و لرزان هستیم.
دبیر رویداد ملی سبک زندگی بیان کرد: برای برطرف شدن ناامیدی هیچ راهی نداریم جز اینکه خداباوری در جامعه بالا برود؛ لذا هر شخص وظیفه دارد در هر جایی که هست خداباوری را بالا ببرد.
حجت الاسلام عباسی اصل با اشاره به رونمایی از کتاب «امیدبان» گفت: این کتاب الگوی رهبری انقلاب برای ما در امیدواری است که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان به عنوان یکی از خروجی‌های رویداد سال گذشته کار آن را انجام داده است؛ دومین خروجی رویداد کتاب «محافل خانگی» است که ۲۳ سایت احکام ماه در اصفهان رونمایی شد. امیدوارم از خبر مسائل فرهنگی با حضور مجموعه‌های مردمی حل می‌شود راضی بوده باشید.

مسائل فرهنگی با حضور مجموعه‌های مردمی حل می‌شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۱۶ ۰۲:۳۹:۱۸