مسئولیت تلفات غیرنظامیان در غزه برعهده آمریکا است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر مسئولیت تلفات غیرنظامیان در غزه برعهده آمریکا است به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از تاس، «واسیلی نبنزیا»، نماینده دایم روسیه در سازمان ملل در سخنانی در نشست ویژه مجمع عمومی سازمان ملل درباره غزه گفت: «پس از وتوی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل در مورد آتش بس در غزه، ایالات متحده مسئولیت مرگ همه افراد در غزه را بر عهده دارد، زیرا به معنای واقعی کلمه به اسراییل مجوز کشتار داده است.»
سفیر روسیه در سازمان ملل تاکید کرد: «ایالات متحده در تلاش برای توجیه متحد خاورمیانه‌ای خود، بار دیگر قطعنامه شورای امنیت را وتو کرد. نتیجه چنین اقداماتی ادامه خونریزی وحشتناک، هزاران کشته جدید و فاجعه‌بار است.»
وی افزود: «سایر اعضای شورای امنیت و به طور کلی اعضای سازمان ملل نباید در این جنایت شریک شوند.»
در ۸ دسامبر، ایالات متحده قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل را که توسط امارات متحده عربی ارایه شده بود، وتو کرد. این قطعنامه خواستار آتش بس فوری در نوار غزه بود. ۱۳ عضو از ۱۵ عضو شورای امنیت سازمان ملل، از جمله روسیه و چین به این قطعنامه رأی مثبت دادند، در حالی که انگلیس رأی ممتنع داد.
«رابرت وود»، معاون نماینده دایم آمریکا در سازمان ملل متحد مدعی شد که این قطعنامه از واقعیت فاصله دارد. وی خاطرنشان کرد که این سند در محکومیت جنبش فلسطینی حماس و تأیید مجدد حق تل آویو برای دفاع از خود ناکام مانده است.
«دیمیتری پولیانسکی»، معاون اول نماینده دایم روسیه در سازمان ملل نیز خاطرنشان کرد که شورای امنیت سازمان ملل به دلیل «موضع لجاجت‌آمیز، خودخواهانه و مخرب واشنگتن» به مدت دو ماه همزمان با جنگ و بمب باران غزه قادر به برقراری آتش‌بس نبوده است. این قطعنامه خواستار آتش‌بس و آزادی همه گروگان‌ها بود و از طرف‌های درگیر خواست تا قوانین بشردوستانه بین‌المللی را رعایت کنند.
در عین حال ساعاتی پیش، مجمع عمومی سازمان ملل با ۱۵۳ رأی موافق قطعنامه عربی اسلامی که خواستار آتش‌بس فوری انسانی در غزه است، را به تصویب رساند.
همزمان، رییس مجمع عمومی سازمان ملل متحد تاکید کرد: «آنچه در غزه شاهد هستیم، قتل و کشتار غیرنظامیان و نقض صریح قوانین انسانی بین‌المللی است.» «دنیس فرانسیس» اظهار داشت: «۷۰ درصد از قربانیان جنگ در غزه زنان و کودکان هستند.»
فرانسیس تصریح کرد آنچه امروز در غزه شاهد هستیم، فروپاشی بی‌سابقه نظام انسانی است.
وی گفت: «چند هزار غیرنظامی دیگر باید قربانی شود تا اقدامی صورت دهیم؟ این کشتارها باید سریعاً متوقف شود.»
رییس مجمع عمومی سازمان ملل اظهار داشت که تنها اولویت اساسی پیش روی ما نجات جان غیرنظامیان است.
دنیس فرانسیس تاکید کرد: «خشونت در نوار غزه باید متوقف شود، لذا من هم به کسانی می‌پیوندم که خواستار آتش‌بس فوری در غزه هستند.»
همچنین مسئولان بیمارستان اسراییلی بیلنسون اعلام کردند که امروز ۴ نظامی دیگر اسراییلی که در درگیری‌های نوار غزه به شدت مجروح شدند، به این بیمارستان منتقل شدند.
مقاومت فلسطین نیز ساعاتی پیش شهرک صهیونیست‌نشین سدیروت را هدف حمله موشکی قرار داد. در پی این حمله، آژیر خطر در مناطقی در جنوب فلسطین اشغالی به صدا درآمده است. رادیو ارتش رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد نیروها و ادوات جنگی ارتش رژیم صهیونیستی در اطراف شهرک‌های سدیروت، اویویم و نیرعام در مجاورت غزه هدف حملات سنگین راکتی قرار گرفتند. امیدوارم از خبر مسئولیت تلفات غیرنظامیان در غزه برعهده آمریکا است راضی بوده باشید.

مسئولیت تلفات غیرنظامیان در غزه برعهده آمریکا است  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۱۳ ۰۲:۳۷:۰۷