مرگ دختر ۱۷ ساله در نبود بالگرد/ امداد خواهی هوایی فرجامی
نداشت

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر مرگ دختر ۱۷ ساله در نبود بالگرد/ امداد خواهی هوایی فرجامی
نداشت
به گزارش خبرنگار سایت احکام، کهگیلویه و بویراحمد استانی با توپوگرافی کوهستانی و سخت گذر است که مناطقی صعب العبور را در قلب خود جای داده است.
علیرغم توسعه امداد رسانی زمینی، دسترسی به برخی از مناطق به علت فاصله زیاد و دشواری مسیر عملاً امداد هوایی را طلب می‌کند.
کهنه بالگرد اورژانس کهگیلویه و بویراحمد در تیرماه ۱۴۰۲ در راه انجام عملیاتی امدادی سقوط کرد.
خوشبختانه در سقوط این بالگرد جانی گرفته نشد.

با گذشت زمان نبود بالگرد امدادی برای استان بیش از هر زمانی احساس می‌شد و دیگر نگاهی در آسمان به دنبال روزنه‌های امداد نبود.
علیرغم پیگیری‌ها، بالگرد معینی و یا بالگرد ثابتی برای استان در نظر گرفته نشده تا همچنان محرومیت‌ها و توپوگرافی سخت، جان‌ها را تهدید کند.
روز سه شنبه نیز وقوع یک حادثه تلخ دیگر ضعف نبود بالگرد امدادی را واضح‌تر به رخ کشید.
سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی کهگیلویه و بویراحمد از مرگ دختر ۱۷ ساله عشایری در نبود بالگرد خبر داد.
محمد امین نیکویی نژاد افزود: ظهر سه شنبه مرکز پیام بهمئی گزارشی مبنی بر زخمی شدن یک نفر در مناطق عشایری شهرستان دریافت کرد.
وی ابراز داشت: بلافاصله نیروهای اورژانس به منطقه اعزام و با ۳ ساعت و ۳٠ دقیقه پیاده روی بر بالین بیمار رسیدند.
نیکویی نژاد تصریح کرد: بیمار دختری ۱۷ ساله بود که از ناحیه پا دچار خونریزی شده بود و اقدامات اولیه درمانی انجام گرفت، اما امکان انتقال سریع بیمارستانی به علت سخت گذر بودن منطقه به شکل زمینی فراهم نبود.
سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی استان با بیان اینکه درخواست امداد برای اورژانس هوایی فارس و خوزستان انجام شد، تصریح کرد: غیر فعال بودن امداد هوایی دو مرکز منجر شد امکانی برای انجام عملیات انتقال هوایی فراهم نشود.
نیکویی نژاد گفت: متأسفانه علیرغم تلاش‌ها و انتقال زمینی بیمار در ساعت ۱۷ و ۳٠ دقیقه به مرکز درمانی لیکک، بیمار به علت خونریزی زیاد و ایست قلبی تنفسی فوت کرد.
وی با بیان اینکه بالگرد اورژانس برای استان یک ضرورت است، تصریح کرد: صعب العبوری مناطق نیاز به امداد هوایی و بالگرد برای استان را به یک ضرورت تبدیل کرده است. امیدوارم از خبر مرگ دختر ۱۷ ساله در نبود بالگرد/ امداد خواهی هوایی فرجامی
نداشت
راضی بوده باشید.

مرگ دختر ۱۷ ساله در نبود بالگرد/ امداد خواهی هوایی فرجامی
نداشت  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۲۲ ۰۲:۳۹:۴۷