مرکز رادیوتراپی با اعتبار ۲۵۰ میلیارد تومان در ایلام احداث
می‌شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر مرکز رادیوتراپی با اعتبار ۲۵۰ میلیارد تومان در ایلام احداث
می‌شود
به گزارش خبرنگار سایت احکام، سارا فلاحی روز پنجشنبه در سفر رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به استان ایلام اظهار داشت: بیمارستان رازی به عنوان یکی از ۶ بیمارستان بزرگ کشور در حوزه تجهیزات و امکانات درمانی و تشخیصی، نیازمند حمایت است.
وی افزود: از سوی وزیر بهداشت نسبت به تجهیز این بیمارستان مساعدت‌هایی انجام گرفته اما ظرفیت دولت به تنهایی نمی‌تواند چالش‌ها و مشکلات این بیمارستان را رفع کند و نیاز است که در حوزه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و مجمع خیرین سلامت کشور در این مسئله در کنار دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت باشند.
عضو کمیسیون امنیت ملی ابراز داشت: نیاز بیماران کلیوی به دستگاه‌های دیالیز یکی از مشکلات و چالش‌هایی است که در استان با آن مواجه هستیم. اگرچه در این حوزه با استان کمک‌هایی شده اما کفاف نیاز بیماران را نمی‌دهد و در اکثر بیمارستان‌های استان، مناسب با بیماران دستگاه‌های دیالیز وجود ندارد و بیماران مجبورند که ساعت‌ها در صف دیالیز قرار بگیرند.
وی در ادامه نیازمندی‌های دانشگاه علوم پزشکی گفت: احداث همراه‌سرا در راستای رفاه همراهان بیمار و امنیت خاطر آنان، یکی از نیازهایی است که امیدواریم محقق شود.
وی با اشاره به اینکه اگرچه شرکت‌هایی در استان مستقرند به درستی در راستای تحقق مسئولیت‌های اجتماعی در حوزه سلامت اقدامی نکرده‌اند، افزود: در دورانی که در ما در مجلس بوده‌ایم، سعی داشتیم که در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی؛ نفت و گاز را به شکلی پویا نماییم که خوشبختانه جدیدترین اقدام حوزه نفت و گاز در استان این است که وزارت نفت احداث مرکز رادیوتراپی در استان ایلام را با هزینه ۲۵۰ میلیارد تومان تقبل نموده است.
دکتر فلاحی در ادامه این مبحث افزود: استان‌های دیگر مانند ایلام که دارای ذخایر نفتی و گازی هستند، بیش از ۱۷ هزار میلیارد در حوزه مسئولیت اجتماعی دریافت کرده‌اند اما متاسفانه در این عرصه به استان ما توجه جدی نشده و اکنون در این زمینه شاهد اتفاقات خوشایندی هستیم.
وی در خاتمه سخنان خود خطاب به رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یادآور شد: استان ایلام شاهراه و گرانیگاه اربعین در کشور است و ایجاد ظرفیت‌های بهداشتی درمانی در استان، کمک به استان‌های دیگر و کمک به تمام زائرانی است که از طریق استان ایلام به عتبات عالیات عزیمت می‌نمایند. از حضرتعالی به عنوان فردی که در بطن کار قرار دارید و محرومیت در استان‌های همچون ایلام را به خوبی درک می‌کنید، انتظار داریم که از طریق مجمع خیرین سلامت کمک‌های مطلوب و شایسته‌ای به استان داشته باشید. امیدوارم از خبر مرکز رادیوتراپی با اعتبار ۲۵۰ میلیارد تومان در ایلام احداث
می‌شود
راضی بوده باشید.

مرکز رادیوتراپی با اعتبار ۲۵۰ میلیارد تومان در ایلام احداث
می‌شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۰۴ ۰۲:۴۰:۴۳