مرمت سقف خانه تاریخی «میرملاس» در خرم‌آباد انجام
می‌شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر مرمت سقف خانه تاریخی «میرملاس» در خرم‌آباد انجام
می‌شود
به گزارش خبرنگار سایت احکام، عطا حسن‌پور مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با رسانه‌ها، اظهار داشت: در راستای حفاظت و نگهداری از خانه تاریخی «میرملاس» خرم‌آباد، مرمت سقف آن در دستور کار قرار گرفت.
وی اظهار کرد: خانه تاریخی «میرملاس» به‌عنوان «بلدیه» در مرکز شهر خرم‌آباد در ادامه سبک معماری اواخر قاجاریه در دوره پهلوی اول ساخته شده است.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان با بیان اینکه برای انجام مرمت سقف این بنا یک میلیارد و ۱۰ میلیون ریال اعتبار هزینه خواهد شد، افزود: این میزان اعتبار به‌منظور مرمت شیروانی بنای تاریخی «میرملاس» در راستای جلوگیری از ورود رطوبت و نم، اختصاص‌یافته است.
حسن‌پور، ادامه داد: در این اثر نشانه‌هایی از معماری کاخ سپهسالار تهران و سبک تلفیقی دوره ناصری که تأثیر معماری اروپاییان در ایران است، وجود دارد.
وی اضافه کرد: خانه تاریخی «میرملاس» که در مرکز شهر خرم‌آباد و ابتدای خیابان حافظ، روبروی خیابان فداییان اسلام واقع شده، ۱۸ اردیبهشت ۱۳۸۰ به شماره ۳۷۵۱ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. امیدوارم از خبر مرمت سقف خانه تاریخی «میرملاس» در خرم‌آباد انجام
می‌شود
راضی بوده باشید.

مرمت سقف خانه تاریخی «میرملاس» در خرم‌آباد انجام
می‌شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۲۳ ۰۲:۳۷:۳۰