مردم سوریه همبستگی خود را با اهالی غزه اعلام کردند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر مردم سوریه همبستگی خود را با اهالی غزه اعلام کردند به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از اسپوتنیک، جبهه ملی پیشرو سوریه امروز جمعه با مشارکت نمایندگان گروه‌های مقاومت فلسطینی به نشانه اعلام همبستگی با ساکنان نوار غزه در قبال سکوت جامعه جهانی در کشتار بی‌رحمانه مردم غزه از سوی صهیونیست‌ها در دمشق تجمع کردند.
به گزارش اسپوتنیک، هزاران تن از شهروندان سوری و نمایندگان احزاب مختلف پارلمان سوریه و فلسطینیان ساکن در اردوگاه‌های سوریه با حمل پلاکاردها و اهتزاز پرچم فلسطین و سوریه و سر دادن شعارهای ضد صهیونیستی جنایت صهیونیست‌ها ضد غزه را محکوم کردند.
راهپیمایان در این مراسم گسترده ضمن آتش زدن پرچم رژیم صهیونیستی از دولت سوریه درخواست سلاح و گشودن مرزها برای یاری مردم مظلوم نوار غزه کردند.
راهپیمایان با در دست داشتن پرچم‌های فلسطین در همبستگی با اهالی غزه و مقاومت تاکید و جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.
در این تجمع باشکوه که با مشارکت خیل عظیمی از راهپیمایان سوری و فلسطینی مشارکت داشتند، راهپیمایان از سید حسن نصرالله، دبیرکل جنبش حزب الله لبنان در حمایت از مردم مظلوم غزه خواستار بمباران تل آویو و شهرک اشغالی در واکنش به کشتار روزانه مردم در نوار غزه کردند.
آنها در همبستگی با مردم غزه شعار داده و خواهان پایان حملات ددمنشانه ارتش رژیم صهیونیستی و حمایت جامعه بین المللی از فلسطینیان شدند.
در همین راستا، سمیر الرفاعی، سفیر فلسطین در سوریه در تجمع همبستگی مردم سوریه با اهالی غزه اعلام کرد: ملت سوریه و فلسطین امروز با تجمع در میادین دمشق با اعلام حمایت از مقاومت، جنایت صهیونیست‌ها علیه مردم غزه و فلسطینی‌ها را محکوم می‌کنند.
از سوی دیگر، أنور رجا از سران جبهه آزادیبخش فلسطین در سخنانی در حمایت از عملیات طوفان الاقصی در جمع راهپیمایان سوری با هشدار به صهیونیست‌ها گفت: طوفان الاقصی اشغالگران و همه متحدان و هم‌پیالگان صهیونیست‌ها را در هم خواهد کوبید.
گفتنی است در پی کشتار وحشیانه صهیونیست‌ها در غزه، پایتخت‌های مختلف کشورهای عربی و اسلامی امروز جمعه شاهد تجمعات گسترده به نشانه همبستگی با فلسطینی‌ها ضد صهیونیست‌ها بود. تظاهرکنندگان با انزجار از قتل عام مردم مظلوم غزه جنایت اشغالگران را محکوم کردند.
پیش از این، وزارت بهداشت فلسطین در آخرین آمار قتل عام فلسطینیان اعلام کرد که تاکنون بیش از ۱۵۰۰ فلسطینی در نوار غزه در پی تجاوز به نوار غزه شهید شده‌اند. امیدوارم از خبر مردم سوریه همبستگی خود را با اهالی غزه اعلام کردند راضی بوده باشید.

مردم سوریه همبستگی خود را با اهالی غزه اعلام کردند  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۱۴ ۰۲:۳۷:۴۰