مراسم روز جهانی قدس توسط سفارت جمهوری اسلامی در مسقط برگزار
شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر مراسم روز جهانی قدس توسط سفارت جمهوری اسلامی در مسقط برگزار
شد
به گزارش سوالات شرعی و احکام، در این مراسم که پنجشنبه شب برگزار شد، «موسی فرهنگ» سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان با اشاره به اینکه طوفان الاقصی واکنش طبیعی ملت فلسطین به بیش از ۷۰ سال وحشیگری و جنایت‌های بی حد و مرز رژیم غاصب صهیونیستی بود، تاکید داشت اگر دنیا در قبال اقدامات و رفتارهای این رژیم نژاد پرست فاشیستی ساکت نمی‌ماند امروز شاهد این حجم از جنایت علیه ملت مظلوم فلسطین و مردم بی دفاع غزه نبودیم.
سفیر جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه مردم مظلوم غزه در شرایطی روزه می‌گیرند و افطار می‌کنند که تاکنون بیش از ۳۳ هزار نفر از آنها که عمدتاً زن و کودک بوده‌اند شهید شده‌اند و نیمی از مناطق مسکونی آن ویران شده و به دلیل محاصره غیر انسانی رژیم شرور اسرائیل از دستیابی به نیازهای اولیه خود در تنگنا هستند، تاکید داشت متأسفانه علیرغم بی عملی و یا اقدامات بی فایده جامعه بین المللی در توقف حملات رژیم صهیونیستی خوشبختانه ملت‌ها در دفاع از انسانیت خوش درخشیده‌اند و راهپیمایی‌هایی میلیونی و چند صد هزار نفری در کشورهای مختلف در دفاع از غزه، بیانگر بیداری وجدان‌های بشری در ضدیت با اعمال جنون آمیز صهیونیست‌ها است.
وی تصریح کرد علیرغم همه تنگناها و مضایقات روحیه مردم غزه و مقاومت به پاخواسته از آن عالی است و رژیم صهیونیستی در دستیابی به هدف اعلامی خود یعنی نابودی مقاومت و حماس، در عجز و ناتوانی است و جریان مقاومت بیش از پیش در دفاع از فلسطین و مواجهه با رژیم اسرائیل مصمم است و محاسبات این رژیم و حامی اصلی آن آمریکا و انگلیس را به هم ریخته‌اند؛ به گونه‌ای که حملات مکرر به یمن از سوی این دو کشور خللی در عزم و توان مقاومت در ضربه زدن به منافع اسرائیل ایجاد نکرده است.
موسی فرهنگ در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: مایلم ضمن ابراز محکومیت شدید اقدام دو روز قبل رژیم تروریستی اسرائیل در هدف قرار دادن ساختمان دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در سوریه که منجر به شهادت جمعی از عزیزان شد، بر این نکته تاکید کنم که چنین اقداماتی مانع از حمایت قاطع کشورم از جریان مقاومت در مسیر حمایت از غزه و فلسطین نخواهد شد.
ما این کار را تکلیفی دینی و مسئولیتی انسانی می‌دانیم و هرگز اجازه نخواهیم داد تاریخ ما را جز ساکتان در برابر غصب صهیونی حقوق مردم فلسطین بنویسد. همچنان که امام خمینی (ره) جمعه آخر ماه رمضان را در دفاع از قدس و ملت مظلوم فلسطین روز جهانی قدس نامیده‌اند.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در پایان از مواضع اصولی انسانی و شرافتمندانه دولت و ملت سلطنت عمان در دفاع از مردم غزه تشکر و قدردانی کرد و بر این نکته تاکید کرد که آیندگان، احرار و ابطال و شرافتمندان را از یاد نخواهند برد. امیدوارم از خبر مراسم روز جهانی قدس توسط سفارت جمهوری اسلامی در مسقط برگزار
شد
راضی بوده باشید.

مراسم روز جهانی قدس توسط سفارت جمهوری اسلامی در مسقط برگزار
شد  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۴-۰۶ ۰۲:۴۰:۳۵