مراسم بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه قم برگزار شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر مراسم بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه قم برگزار شد به گزارش خبرنگار سایت احکام، در سالروز ۱۶ آذرماه روز ملی دانشجو مراسم بزرگداشت این روز عصر روز چهارشنبه به همت بسیج دانشجویی دانشگاه قم در تالار شیخ مفید و با حضور دانشجویان برگزار شد.
در این مراسم با اهدای گل، روز دانشجو به دانشجویان تبریک گفته شد و بسیاری از دانشجویان نیز با سربندهای «لبیک یا خامنه ای» در این مراسم حضور یافتند.
در ابتدای این مراسم حمیدرضا محمدی فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی استان قم به بیان فلسفه و تاریخچه روز دانشجو و اقدامات خصمانه آمریکا علیه ملت ایران پرداخت.
وی همچنین با اشاره به وضعیت کنونی کشور بر لزوم روایتگری صحیح توسط دانشجویان انقلابی تاکید کرد و افزود: دانشجویان به عنوان مؤذن جامعه پیشگام آگاهی سازی جامعه باشند و به بیان دیگر دانشجویان انقلابی باید راوی اول باشند.
سخنرانی حجت الاسلام احمد پناهیان از حمله برنامه‌های مراسم بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه قم بود.
این استاد حوزه علمیه قم به تبیین حوادث اخیر در کشور پرداخت و اظهار داشت: به اعتراف دشمنان و معاندین ضد انقلاب، آغاز اغتشاشات در سایت احکامماه و همزمان با بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها برنامه‌ریزی شده بود که این حادثه برنامه دشمن را جلو انداخت.
وی بیان داشت: آمریکایی‌ها هنوز انقلاب اسلامی و ملت بزرگ ایران را نشناختند و به همین دلیل در محاسبات خود اشتباه می‌کنند.پناهیان عنوان داشت: دانشجویان به فرموده رهبر معظم انقلاب نقش محوری و تأثیرگذار در عرصه پیشرفت کشور دارند و امروز نباید اجازه داد دشمن مسیر علمی دانشگاه را منحرف کند.
دانشجویان در طول برنامه سخنرانی نیز بارها شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر فتنه گر» سر دادند و از عوامل مزدور و اغتشاشگر حوادث اخیر کشور اعلام انزجار کردند.
مداحی یک از مداحان اهل بیت (ع) به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) بخش دیگری از برنامه‌های این مراسم بود.
در ادامه دانشجویان دانشگاه قم در حالی که پرچم‌های عزاداری در دست داشتند به منظور تجدید بیعت با آرمان‌های انقلاب اسلامی و شهدا به سمت مزار شهید گمنام مدفون در جوار مسجد دانشگاه حرکت کردند و با اهدای شاخه‌های گل به مقام این شهید گمنام ادای احترام کردند. امیدوارم از خبر مراسم بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه قم برگزار شد راضی بوده باشید.

مراسم بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه قم برگزار شد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۰۸ ۰۲:۳۷:۳۱