مذاکرات روسیه و آمریکا در مورد ثبات استراتژیک متوقف شده
است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر مذاکرات روسیه و آمریکا در مورد ثبات استراتژیک متوقف شده
است
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از تاس، «سرگئی ریابکوف»، معاون وزیر امور خارجه روسیه در گفتگو با روزنامه ایزوستیا که روز پنجشنبه منتشر شد، گفت: مذاکرات روسیه و آمریکا در مورد ثبات استراتژیک متوقف شده اما پایان نیافته است.
این مقام روسی گفت: «من فکر می‌کنم این مذاکرات متوقف شده اند. ما جلسه کمیسیون مشورتی دوجانبه در مورد معاهده استارت جدید را به تعویق انداختیم، اما آن را لغو نکرده ایم.»
به گفته این دیپلمات روسی، تصمیم در مورد به تعویق افتادن نشست معاهده استارت جدید دشوار و یک تصمیم سیاسی بود. وی همچنین به جنبه فنی موضوع یعنی عدم وجود دستور کار مورد توافق در مذاکرات استارت و ثبات استراتژیک اشاره کردو گفت: «در درازمدت، برای اولین بار از زمان تأسیس این سند – کمیسیون مشورتی دوجانبه در مورد معاهده استارت جدید – ما بدون فهرستی کاملاً توافق شده از موضوعاتی که باید روی آن کار کنیم، به جلسه آمدیم. طبیعتاً این آخرین مورد بود و به همین دلیل تصمیم گیری به تعویق افتاد.»
وی تاکید کرد که روسیه به امتیازات یکجانبه احتمالی در گفت وگوی ثبات راهبردی با آمریکا نگاه نمی‌کند، اما آماده است این گفت وگو را بر مبنای برابر و متعادل از سر بگیرد.
ریابکووف گفت: «اگر زمانی آمریکایی‌ها آماده از سرگیری [گفتگوی ثبات استراتژیک] باشند، ما آماده خواهیم بود. می‌دانیم که این کار آسانی نخواهد بود زیرا گفت و گوهای قبلی با مشکلات پیش رفت و اکنون می‌تواند مشکلات بیشتری در موضع ایالات متحده وجود داشته باشد که برای ما خوشایند نخواهد بود، اما به هر حال تصمیم با آنهاست.»
این مقام روسی همچنین گفت: «ما در صورت بروز مشکلات به آنها رسیدگی خواهیم کرد، اما از آنها التماس نمی‌کنیم، درخواست لطف نمی‌کنیم و تنها در صورتی می‌توان انتظار داشت که گفتگوها به نتیجه برسد که طرف مقابل بفهمد که امتیازات یکجانبه روسیه مطرح نیست.»
ریابکوف گفت: «روسیه فکر نمی‌کند که لازم باشد روابط دیپلماتیک با ایالات متحده را قطع کند زیرا اقدامات دیپلماتیک دیگر هنوز در دسترس است.» او گفت: «ما آن چه را نمی‌خواهیم، قطع روابط دیپلماتیک است که مطلقاً هیچ نفع سیاسی ندارد.» او خاطرنشان کرد: «ما نمی‌توانیم تیراندازی به پای مان را تحمل کنیم. ما نباید تسلیم تحرکات شویم.»
به گفته این دیپلمات روسی، وضعیت روابط روسیه و آمریکا در حوزه سوریه همچنان مشکل ساز و دشوار است. ما فقط سیگنال‌هایی در مورد مواضع خود رد و بدل می‌کنیم، اما هیچ جستجوی راه‌حلی وجود ندارد و وضعیت مشکل‌ساز و دشوار است.
وی خاطرنشان کرد که اظهارات و اقدامات مشخص واشنگتن، به ویژه در مورد بحران اوکراین، از آستانه‌ها و خطوط قرمز خاصی عبور می‌کند و برخی وزارت خارجه و کسانی را که در جهت آمریکا تلاش می‌کنند متهم به صبر سیاسی می‌کنند، چون این رویکرد با خونسردی زیاد در شرایط فعلی قابل اجرا نیست. امیدوارم از خبر مذاکرات روسیه و آمریکا در مورد ثبات استراتژیک متوقف شده
است
راضی بوده باشید.

مذاکرات روسیه و آمریکا در مورد ثبات استراتژیک متوقف شده
است  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۰۸ ۰۲:۳۶:۴۱