مخالفت عربستان با بمباران یمن توسط آمریکا و انگلیس

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر مخالفت عربستان با بمباران یمن توسط آمریکا و انگلیس به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از المیادین، برخی منابع آمریکایی گفته‌اند که عربستان مخالف بمباران یمن توسط ائتلاف آمریکا و انگلیس بوده است.
در همین ارتباط نیز، روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال در گزارشی به نقل از یک دیپلمات آمریکایی که در برنامه ریزی برای حملات علیه یمن مشارکت داشت، نوشت: «سعودی ها به شدت با بمباران یمن به دلیل تأثیر بالقوه آن بر مذاکرات صلح مخالف بودند و خواستار لغو بمباران یمن شده بودند.»
این در حالی است که بامداد جمعه ائتلاف نظامی آمریکا و انگلیس با حمایت چند کشور دیگر برخی اهداف در یمن را بمباران کردند.
در واکنش به بمباران یمن از سوی ائتلاف نظامی آمریکا و انگلیس، وزارت خارجه عربستان سعودی نیز بیانیه‌ای صادر کرد و در آن نگرانی خود را از تحولات دریای سرخ عنوان کرد.
ریاض در بیانیه خود درباره بمباران یمن گفته است: عربستان با نگرانی شدید عملیات نظامی در منطقه دریای سرخ و حملات به اهدافی در یمن را دنبال می‌کند.
وزارت خارجه عربستان در بیانیه خود افزود: «بر اهمیت حفظ امنیت و ثبات منطقه دریای سرخ تاکید می‌کنیم و خواهان خویشتنداری و پرهیز از تشدید تنش از سوی همه طرف‌ها هستیم.»
همچنین «محمد البخیتی»، عضو دفتر سیاسی انصارالله در واکنش به بمباران یمن از سوی ائتلاف آمریکایی و انگلیس گفت: «آمریکا و انگلیس در جنگ با یمن اشتباه کردند و از شکست‌های قبلی خود درس نگرفتند.»
البخیتی گفت: آمریکا و انگلیس به زودی متوجه خواهند شد که تجاوز مستقیم به یمن بزرگترین حماقت در تاریخ آنها بوده است.
پیش از این نیز، «حسین العزی»، معاون وزیر امور خارجه در دولت صنعا در واکنش به بمباران یمن اعلام کرد: «کشورمان مورد حمله تهاجمی گسترده ناوها، زیردریایی‌ها و هواپیماهای جنگی آمریکایی و انگلیسی قرار گرفته است.»
این مقام یمنی افزود: «بدون شک لندن و واشنگتن باید برای پرداخت هزینه سنگین این اقدامات و تجاوزات آماده شوند.»
گزارش‌ها از پرتاب یک سری موشک‌های ائتلاف دریایی آمریکا به سوی اهدافی در یمن حکایت دارد.
پنتاگون با اعلام بیانیه‌ای تائید کرد که آمریکا به ۱۰ هدف در یمن حمله کرده است.
خبرگزاری رسمی صبا در صنعا نیز تائید کرد که متجاوزان آمریکایی، اسرائیلی و انگلیسی چندین حمله به پایتخت، شهر صنعا، و استان‌های حدیده، صعده و ضمار انجام دادند.
یک مقام نظامی آمریکایی به الجزیره گفته است که حمله به مواضعی در یمن را با مشارکت کشتی‌ها، هواپیماهای جنگی و زیردریایی‌ها آغاز کرده‌ایم. امیدوارم از خبر مخالفت عربستان با بمباران یمن توسط آمریکا و انگلیس راضی بوده باشید.

مخالفت عربستان با بمباران یمن توسط آمریکا و انگلیس  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۱۲ ۰۲:۳۶:۵۶