مخالفت روسیه با دعوت از کشورهای اروپایی و ناتو در شورای
امنیت

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر مخالفت روسیه با دعوت از کشورهای اروپایی و ناتو در شورای
امنیت
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از تاس، «دیمیتری پولیانسکی»، معاون اول نمایندگی روسیه در سازمان ملل اعلام کرد که روسیه با تصمیم یکجانبه انگلیس برای دعوت از هشت کشور اتحادیه اروپا و ناتو به نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره اوکراین مخالف است.
نماینده روسیه در این ارتباط گفت: «قبل از اینکه شما دستور جلسه را تأیید کنید، می‌خواهم مخالفت اصولی خود را با رویکرد نمایندگی انگلیس در مورد دعوت از هیئت‌های نمایندگی سایر کشورهای اروپایی برای شرکت در نشست امروز درباره اوکراین طبق قانون ۳۷ اعلام کنم. انگلیس برخلاف رویه‌های معمول، تصمیمی یکجانبه گرفت تا امکان صحبت با هشت عضو را فراهم کند. طبق معمول، بیش از سه کشور نباید در نشست اوکراین شرکت کنند.»
به گفته پولیانسکی، مشارکت نمایندگان کشورهای اتحادیه اروپا و ناتو هیچ ارزش افزوده‌ای برای بحث به همراه نخواهد داشت و فقط به طولانی شدن بحث‌ها منجر خواهد شد. وی افزود: «هیچ استدلال منطقی برای توضیح اینکه چرا نشست شورای امنیت به یک حزب گردهمایی ناتو تبدیل شده است وجود ندارد.»
نشست شورای امنیت درباره اوکراین همزمان با حمله به پل کریمه صورت می‌گیرد. از سوی دیگر یک مقام پارلمان آلمان از حمله اوکراین به پل کریمه، که منجر به تلفات غیرنظامی شد، حمایت کرد. رئیس کمیته امور اروپایی پارلمان آلمان روز دوشنبه و پس از حملات پهپادی به پل کریمه مدعی شد که تخریب پل کریمه یک هدف نظامی کاملاً قانونی برای اوکراین است.
این مقام پارلمان آلمان مدعی شد که کریمه بخشی از اوکراین است و مقدار زیادی مواد غذایی از طریق پل کرچ جابه‌جا می‌شود، بنابراین تخریب این پل برای کی‌یف کاملاً مشروع است.
ساعاتی پس از انتشار خبر وقوع انفجار در پل کریمه که در پی آن سه غیرنظامی کشته و زخمی شدند، سازمان جاسوسی اوکراین با انتشار آهنگی محلی که در آن به یک «پل» اشاره شده، به طور غیرمستقیم مسئولیت این حمله تروریستی را برعهده گرفت.
سازمان جاسوسی اوکراین در این پست تلگرامی، نسخه‌ای اصلاح شده از یک آهنگ محلی اوکراین را منتشر کرد که در بخشی از متن ترانه آن آمده است: «پُلی که به خواب می‌رود!»
پل کریمه موسوم به «کِرچ»، شبه‌جزیره کریمه که سال ۲۰۱۴ با برگزاری همه‌پرسی به خاک مسکو الحاق شد را به روسیه متصل می‌کند؛ پاییز پارسال نیز ارتش اوکراین این پل را منفجر کرده بود.
از سوی دیگر، پس از حمله به پل کریمه، «ولادیمیر پوتین»، دستوراتی را صادر کرد. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه درواکنش به حمله به پل کریمه اعلام کرد: حمله تروریستی در پل کریمه روی داد.
رئیس جمهور روسیه در این ارتباط ادامه داد: دستورالعمل‌های لازم به سازمان امنیت فدرال روسیه و کمیته تحقیقات فدراسیون روسیه داده شد تا جزئیات حادثه تروریستی در پل کریمه را بررسی کنند. مطمئن هستم که تمام موضوعات مرتبط با حمله تروریستی (امروز) به پل کریمه مشخص خواهد شد. این جنایت بی معنا است، زیرا پل کریمه مدت‌های طولانی است که برای حمل و نقل نظامی استفاده نمی‌شود. البته، روسیه حمله تروریستی امروز را بی پاسخ نخواهد گذاشت، وزارت دفاع روسیه در حال آماده سازی یک پاسخ مناسب است.
ولادیمیر پوتین در ادامه افزود: حمایت از افرادی که به دلیل حادثه تروریستی امروز روی پل کریمه در شرایط دشواری قرار گرفتند، ضروری است، از حادثه دیدگان درخواست داریم تا گزارش دهند که در چه مورد و چگونه به آنها کمک شود.
پوتین خاطرنشان کرد: منتظر پیشنهادهای متخصصان برای بهبود هر چه بیشتر امنیت پل کریمه هستیم. این دومین حمله تروریستی روی پل کریمه به شمار می‌آید. باید خسارات حمله تروریستی به پل کریمه را به طور جامع ارزیابی کنیم و همه خسارات را در سریع‌ترین زمان ممکن رفع کنیم.
به گزارش المیادین، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه اضافه کرد: پل کریمه در حمله اوکراین آسیب جدی دید. بازسازی پل کریمه باید به سرعت انجام شود. از مقامات مربوطه می‌خواهم درباره اقدام تروریستی که پل کریمه را هدف قرار داده است، تحقیق کرده و پیشنهاداتی را برای ایمن سازی آن ارائه کنند. امیدوارم از خبر مخالفت روسیه با دعوت از کشورهای اروپایی و ناتو در شورای
امنیت
راضی بوده باشید.

مخالفت روسیه با دعوت از کشورهای اروپایی و ناتو در شورای
امنیت  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۱۸ ۰۲:۴۰:۱۷