مخالفت آمریکا با ارجاع پرونده ترور شیرین ابوعاقله به دادگاه
کیفری

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر مخالفت آمریکا با ارجاع پرونده ترور شیرین ابوعاقله به دادگاه
کیفری
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از روسیا الیوم، آمریکا از مخالفت خود با اقدام شبکه خبری الجزیره در ارجاع پرونده ترور شیرین ابوعاقله خبرنگار فلسطینی به دادگاه کیفری بین المللی خبر داد.
بر اساس این گزارش، «ند پرایس» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در گفتگو با خبرنگاران پیرامون مخالفت واشنگتن با تحقیقات در این خصوص گفت: ما مخالف این کار هستیم.
وی در عین حال مدعی شد: دادگاه کیفری بین المللی باید بر ریشه تخصصی خود متمرکز باشد و آخرین پناهگاه برای محاکمه جنایات هولناک و بازدارندگی مقابل آنها باشد.
لازم به ذکر است که شبکه قطری الجزیره اعلام کرد که پرونده ترور شیرین ابوعاقله خبرنگار فلسطینی این شبکه را به دادگاه کیفری بین المللی (دادگاه لاهه) ارائه داده است.
بنابر اعلام این شبکه، این اقدام پس از تکمیل تحقیقات از سوی تیم حقوقی شبکه الجزیره انجام شده است. براین اساس، در این تحقیقات ادله و اسنادی وجود دارد که ثابت می‌کند شیرین ابوعاقله از سوی نظامیان صهیونیست هدف تیراندازی قرار گرفته است.
الجزیره تاکید کرده است که بنابر تحقیقات انجام شده به دادگاه لاهه اعلام شده است که ادعای رژیم صهیونیستی درباره کشته شدن شیرین ابوعاقله به صورت اشتباهی و غیر عامدانه صحت ندارد.
براین اساس، در شکوائیه شبکه الجزیره به دادگاه لاهه این نکته مورد تاکید قرار گرفته که در منطقه‌ای که شیرین ابوعاقله برای پوشش خبری حضوری داشته، هیچ گونه درگیری نظامی وجود نداشته است، مسأله‌ای که نتایج تحقیقات ارتش رژیم صهیونیستی درباره این رخداد را زیر سوال می‌برد.
شیرین ابوعاقله خبرنگار فلسطینی به مدت ۲۵ سال در شبکه عربی زبان الجزیره فعالیت می‌کرد. ابوعاقله یکی از خبرنگاران فعال در غرب آسیا بود که اخبار فلسطین را پوشش می‌داد. در تاریخ ۱۱ مه ۲۰۲۲ درحالی که مشغول پوشش اخبار حمله نظامیان صهیونیست به شهر جنین در کرانه باختری بود مورد هدف تیراندازی نظامیان این رژیم قرار گرفت و به دلیل اصابت گلوله به سر به شهادت رسید. صهیونیست‌ها مدعی شده اند که این تیراندازی به صورت تعمدی نبوده و ابوعاقله اشتباهاً هدف قرار گرفته است. امیدوارم از خبر مخالفت آمریکا با ارجاع پرونده ترور شیرین ابوعاقله به دادگاه
کیفری
راضی بوده باشید.

مخالفت آمریکا با ارجاع پرونده ترور شیرین ابوعاقله به دادگاه
کیفری  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۰۷ ۰۲:۴۲:۳۵