محفل انس با قرآن در گناوه برگزار شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر محفل انس با قرآن در گناوه برگزار شد به گزارش خبرنگار سایت احکام، محفل انس با قرآن کریم به مناسبت عید بزرگ مباهله با حضور «سید طاها حسینی» قاری مطرح کشوری از دهکده قرآنی چارک و «عباس خیاط» از قاریان برجسته شهرستان به همت مجمع قرآنیان و بنیاد بین المللی غدیر و با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گناوه در آستان مقدس امامزاده سلیمان بن علی (ع) گناوه برگزار شد.
امام جمعه موقت گناوه جمعه شب در این آئین معنوی با اینکه روز مباهله از ایام بسیار مهم و از اعیاد است گفت: کتب شیعه و سنی نتوانسته‌اند واقعه مباهله را انکار کنند و همه به اتفاق بر آن شهادت داده‌اند.
حجت الاسلام احمد خرم آبادی گفت: اولین اتفاق و نتیجه مباهله، حقانیت پیامبر گرامی اسلام (ص) است زیرا ممکن نیست کسی که پشتوانه قوی نداشته و ارتباط محکمی با خدا نداشته باشد وارد این چنین معرکه‌ای شود پس کسی که دعوت به مباهله می‌کند حساب شده و با تکیه بر قدرت خدا قدم پیش گذاشته است به همین خاطر با اعتقاد و اعتماد کامل وارد مباهله شده است.

وی اضافه کرد: ظهور حقانیت اسلام دومین نتیجه مباهله پیامبر گرامی اسلام با مسیحیان نجران است.
وی ادامه ادا: در جریان مباهله از اهل بیت (ع) با سه تعبیر «انفسنا»، «ابناءنا» و «نساء نا» یاد شده که بسیار با ارزش است و اثبات حقانیت اهل بیت و نتیجه‌ای دیگر از جریان مباهله است.
امام جمعه موقت گناوه اضافه کرد: ما شیعیان باید بر خود بالیم که شیعه علی (ع)، جان پیامبر اکرم (ص) هستیم.
وی تصریح کرد: چهارمین نتیجه این واقعه این است که مباهله پیامبر گرامی اسلام (ص) دلالت بر ولایت امیرالمومنین (ع) است.

وی گفت: پنجمین نتیجه مباهله این بود که ابناء حضرت زهرا (س) در این آیه به عنوان ابناء رسول خدا (ص) معرفی شدند و اگر دشمنان می‌گفتند که پیامبر فرزندی بعد از خود ندارد آنها خود ابتر و بی نتیجه بودند.
وی گفت: در مباهله مسیحیان که رسول خدا و همراهان ایشان را دیدند حاضر به مباهله نشدند و امروز ما با افتخار زیر پرچم اهل بیت (ع) هستیم.

قرائت زیارت پرفیض آل یاسین و شعر خوانی به مناسبت عید مباهله از دیگر بخش‌های این آئین معنوی بود. امیدوارم از خبر محفل انس با قرآن در گناوه برگزار شد راضی بوده باشید.

محفل انس با قرآن در گناوه برگزار شد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۱۵ ۰۲:۳۹:۲۶