مجتمع فرهنگی هنری شبانکاره تکمیل شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر مجتمع فرهنگی هنری شبانکاره تکمیل شود به گزارش خبرنگار سایت احکام، ابراهیم حسینی چهارشنبه شب نشست هم اندیشی فعالان فرهنگی و اجتماعی شبانکاره با تأکید بر اینکه شنیدن نقطه‌نظرات، پیشنهادات و راهکارها اقشار مختلف مردم ارزشمند و هدایت‌کننده است اظهار داشت: این نشست‌ها و سلسله‌جلسات در قالب نشست‌های هم اندیشی ایمان و امید برگزار می‌شود که آسیب‌شناسانه به مسائل بخش متمرکز است و جلسه اول این نشست با حضور فرماندار شهرستان دشتستان برگزار شد و این نشست نیز با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر است که تلاشمان بر این است تااین نشست‌ها ادامه‌دار باشد و در حد امکان نسبت به رفع مسائل قدم اقدام کنیم.
بخشدار شبانکاره با اشاره اهمیت مسائل فرهنگی در جامعه بیان کرد: فرهنگ بستر و سنگ بنای دیگر مسائل است اگر به مسائل فرهنگی اهمیت کمتری بدهیم در جاهای دیگر قطعاً شکست می‌خوریم.
حسینی با اشاره به نفوذ دشمن از طریق جنگ نرم در نسل جوان و تضعیف بنیان خانواده بیان داشت: امروز جنگ نرمی توسط دشمن وارد خانواده‌ها شده و بسیاری از آسیب‌های اجتماعی برآمده از جنگ نرم دشمن است.
وی گفت: فرهنگ و هنر اصیل ایرانی اسلامی که ریشه در قرن‌ها دارد و باعث فخر و مباهات هر ایرانی است، بهترین راه مقابله با نفوذ دشمن است.
حسینی افزود: بخش شبانکاره یک بخش با سابقه فرهنگی بالا با عقبه شعر، ادب، موسیقی و هنر است و این مسئولیت ما را در حوزه فرهنگی چندین برابر می‌کند.
حسینی خطاب به مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان بوشهر با اشاره به اینکه خواسته‌ها و دغدغه‌های به حقی از سوی فعالین فرهنگی و اجتماعی بخش شبانکاره گفت: با توجه به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های خوب در حوزه‌های فرهنگی وجود دارد که انتظار می‌رود در این حوزه دغدغه‌هایشان را شنیده و در جهت رفع آنها اقدام شود.

وی با انتقاد از تکمیل نشدن چند ساله مجتمع فرهنگی هنری در شبانکاره گفت: با وجود هنرمندان و سرمایه‌های هنری و فرهنگی، بعد از چندین سال شروع به کار این مجتمع فرهنگی هنری متأسفانه این طرح تکمیل نشده است و جامعه هنری پیگیر جدی ادامه و تکمیل این پروژه بسیار مهم در بخش هستند.
وی گفت: همچنین بازگشایی مجدد نمایندگی فرهنگ و ارشاد اسلامی بخش شبانکاره خواسته دیگری بود که خوشبختانه این امر محقق شده است و از جنابعالی تقاضای حمایت از این نمایندگی برای ارائه خدمات به جامعه فرهنگ و هنر را داریم.
حسینی اظهار داشت: همچنین کتابخانه عمومی شهر شبانکاره تنها کتابخانه عمومی بخش است و با توجه به فضای آزادی که دارد و استقبال بسیار خوب از این کتابخانه می‌شود درخواست مساعدت بیشتر و همچنین درخواست ساخت سالن اجتماعات برای این مرکز را داریم.
بخشدار شبانکاره با اشاره به انتخابات پیش‌رو و مشارکت مردم در این آزمون سرنوشت ساز، ابراز داشت: انتخابات مهمترین و بارزترین نوع مشارکت افراد در عرصه سیاسی است که از یکسو پایه‌های اجتماعی و قدرت سیاسی را نشان می‌دهد و از سوی دیگر ملاک خوبی برای ارزیابی توزیع قدرت در جامعه است.
وی بیان کرد: در شرایط حساس فعلی کشور در یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی رویداد مهم سیاسی پیش روی تمام آحاد جامعه است که همه ما باید با شور و با آگاهی در آن نقش‌آفرینی کنیم.
وی گفت: عدم مشارکت گستردۀ مردم به هر دلیلی که باشد، به مفهوم گام نهادن ناخواسته در مسیر دشمنان است.
وی ادامه داد: دشمن تلاش می‌کند تا مشارکت را به حداقل برساند و بر همین اساس نسبت به اقشار مختلف مردم خصوصاً جامعه فرهنگی به عنوان کسانی که مخاطب زیادی دارند و الگوی نسل جوان و نوجوان هستند، در زمینه دعوت به اصل مشارکت در انتخابات باید توجه شود.
حسینی افزود: همه اقشار مردم باید این تجربه را داشته باشند که مشارکت آنها در اداره امور جامعه نمادین نیست و تأثیرگذار است. امیدوارم از خبر مجتمع فرهنگی هنری شبانکاره تکمیل شود راضی بوده باشید.

مجتمع فرهنگی هنری شبانکاره تکمیل شود  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۱۸ ۰۲:۴۰:۴۱