متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن آذربایجان‌غربی از ۴۱هزار نفر
فراتر رفت

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن آذربایجان‌غربی از ۴۱هزار نفر
فراتر رفت
به گزارش سوالات شرعی و احکام، محسن حمزه‌لو روز سه شنبه در جلسه شورای تأمین مسکن آذربایجان غربی، افزود: تخصیص زمین برای تمامی متقاضیان انجام شده و اراضی مورد نیاز برای ساخت ۱۸۰ هزار واحد مسکونی احصا و تأمین شده و با این آمار آذربایجان‌غربی رتبه سوم کشوری را در عملکرد اجرایی طرح‌های نهضت ملی مسکن کسب کرده است.
وی ادامه داد: سهمیه استان برای چهار سال ساخت ۲۰۳ هزار و ۹۲۹ واحد مسکونی است که این واحدهای مسکونی در ۴۸ شهر آذربایجان‌غربی در بخش‌های مشکن شهری، روستایی، بازآفرینی شهری و خودمالکی احداث می‌شوند.
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: در بخش مسکن روستایی ۵۲ هزار واحد مسکونی در روستاهای استان احداث می‌شود که تاکنون در همین راستا اراضی مورد نیاز ساخت ۳۳ هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی روستایی تأمین شده است و مشکلی از این بابت وجود ندارد.
حمزه‌لو با اشاره به اجرای طرح جوانی جمعیت، افزود: در این طرح نیز آذربایجان‌غربی برای ۵۷۰ متقاضی طرح جوانی جمعیت در مرحله نخست اعطای زمین انجام داد و روند طرح همچنان ادامه دارد و ساماندهی باقی متقاضیان در حال انجام است و آذربایجان‌غربی استان برتر کشور در روند اجرای طرح جوانی جمعیت در سطح کشور است.
وی با اشاره به اجرای طرح نهضت ملی مسکن در منطقه آزاد ماکو، اضافه کرد: ساخت ۱۵ هزار و ۴۰۳ واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان‌های ماکو، بازرگان، شوط و پلدشت از برنامه‌های این طرح است.
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: ۳ هزار و ۲۲۳ واحد در مسکن شهری حمایتی، ۶ هزار و ۴۰۰ واحد در بخش مسکن روستایی، ۲ هزار و ۵۶۰ واحد در بخش بازآفرینی شهری و ۳ هزار و ۲۲۰ واحد در بخش مسکن خودمالکی در منطقه آزاد ماکو احداث می‌شود.
حمزه‌لو افزود: تاکنون حدود ۱۷ هکتار زمین در منطقه آزاد ماکو در شهرستان‌های ماکو، بازرگان، شوط و پلدشت تأمین شده که قابلیت ساخت بیش از یک هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی را دارد.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه تأمین زمین مورد نیاز طرح نهضت ملی مسکن بر عهده سازمان منطقه آزاد ماکو است لازم بوده نسبت به تأمین نیاز منطقه اهتمام ویژه‌ای توسط منطقه آزاد صورت پذیرد.
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: راه و شهرسازی اهتمام ویژه‌ای برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان و منطقه آزاد ماکو دارد و اجرای سریع این طرح نیازمند همکاری همه جانبه دستگاه‌های متولی است.
حمزه‌لو با اشاره به استفاده از ظرفیت بخش خصوصی اظهار کرد: باید از این ظرفیت در پیشبرد طرح‌های عمرانی نهایت بهره‌برداری صورت گیرد. امیدوارم از خبر متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن آذربایجان‌غربی از ۴۱هزار نفر
فراتر رفت
راضی بوده باشید.

متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن آذربایجان‌غربی از ۴۱هزار نفر
فراتر رفت  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۲۵ ۰۲:۴۱:۱۱