ما از تشدید و گسترش دامنه جنگ در منطقه استقبال
نمی‌کنیم

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ما از تشدید و گسترش دامنه جنگ در منطقه استقبال
نمی‌کنیم
به گزارش سوالات شرعی و احکام، امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان با وزیر خارجه اسپانیا در حاشیه اجلاس داووس دیدار و گفت و گو کرد.
امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان با ابراز خرسندی از روابط خوب دو کشور ایران و اسپانیا، به برخی رخدادهای خوب و مثبت در روابط دو کشور اشاره کرد و افزود ما هیچ محدودیتی برای گسترش روابط دو کشور قائل نیستیم و همواره علاقمندیم که ایده‌های مشترک را برای پیشبرد موضوعات مورد اهتمام دو کشور به کار گیریم‌.
وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به روابط بسیار خوب تاریخی دو کشور، بر ضرورت تبادل هیأت‌های مختلف و سرعت بخشیدن به روابط دو کشور در زمینه‌های مختلف تاکید کرد و از همتای اسپانیایی خود جهت سفر به تهران به منظور تداوم گفتگوها در زمینه‌های مشترک دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی دعوت نمود.
امیرعبداللهیان در پاسخ به اظهار حمایت وزیر خارجه اسپانیا از تداوم گفتگوها برای احیای برجام، بر آمادگی کشورمان برای بازگشت همه طرف‌ها به توافق برجام تاکید نمود.
وزیر امور خارجه کشورمان ضمن تشکر از مواضع خوب اسپانیا در خصوص بحران فلسطین، بر ضرورت پایان جنگ رژیم اسرائیل علیه غزه به منظور ایجاد آرامش در منطقه تاکید کرد و گفت رژیم اسرائیل در یک خطای فاحش به سر می‌برد که فکر می‌کند با توسل به جنگ می‌تواند حماس و مقاومت را در غزه نابود کند.
امیرعبداللهیان با تاکید بر اینکه ایران جنبش حماس را یک جنبش آزادیبخش می‌داند که برای آزادی سرزمین خود می جنگد، گفت ما از تشدید و گسترش دامنه جنگ در منطقه استقبال نمی‌کنیم و اگر آمریکا حمایت خود را از رژیم اسرائیل بردارد، اسرائیل توان چند ساعت ادامه جنگ را نخواهد داشت.
امیرعبداللهیان افزود راهکارهای سیاسی تحمیلی بر فلسطین نتیجه نخواهد داد و این ملت فلسطین هستند که باید آینده غزه پساجنگ را رقم بزنند و برای آینده خود در غزه و کرانه تصمیم بگیرند. وی افزود اگر راهکارهای قبلی سیاسی تحمیلی بر فلسطین واقع بینانه بود، اکنون شاهد بحران جاری در فلسطین نبودیم. وی تاکید کرد تنها راهکار مؤثر برای آرامش در منطقه، توقف فوری جنگ، باز کردن کریدورهای انسانی، توقف کوچاندن اجباری و اجازه دادن به مردم غزه برای بازگشت به مناطق زندگی خود و یافتن راه حلی برای تبادل اسرا است.
امیرعبداللهیان تاکید کرد توقف جنگ در غزه بر تحولات در سایر مناطق از جمله دریای سرخ تأثیر فوری خواهد گذاشت.
خوزه مانوئل آلبارس وزیر امور خارجه اسپانیا نیز در این دیدار با اشاره به روابط تاریخی دو کشور، ایران را یک بازیگر بسیار مهم و صاحب نفوذ در منطقه دانست و با تشکر از دیدگاه‌های وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص مسائل دوجانبه و منطقه‌ای، از تداوم مشورتها و تبادل نظرهای مشترک فیمابین دو طرف در زمینه‌های دوجانبه و منطقه‌ای استقبال نمود.
وزیر خارجه اسپانیا گفتگو را بهترین راه برای حل و فصل اختلافات در خصوص برجام دانست و حمایت کشورش را از استمرار گفتگوها در خصوص احیای برجام اعلام کرد.وزیر خارجه اسپانیا نسبت به پیامدهای تداوم جنگ در غزه اظهار نگرانی کرد و بر لزوم توقف جنگ و حملات به غیرنظامیان و ضرورت رعایت حقوق بین‌الملل و حقوق بشردوستانه تاکید نمود.
وی همچنین با اظهار نگرانی نسبت به افزایش تنش‌ها در دریای سرخ، افزود حل بحران فلسطین بر کل منطقه تأثیر خواهد گذاشت و کشورش از راه حل سیاسی برای مسئله فلسطین حمایت می‌کند. امیدوارم از خبر ما از تشدید و گسترش دامنه جنگ در منطقه استقبال
نمی‌کنیم
راضی بوده باشید.

ما از تشدید و گسترش دامنه جنگ در منطقه استقبال
نمی‌کنیم  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۱۷ ۰۲:۴۰:۳۷