مانور زلزله در مدارس استان یزد اجرا می‌شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر مانور زلزله در مدارس استان یزد اجرا می‌شود به گزارش خبرنگار سایت احکام، محمد عشقی به رسانه ها گفت: بیست و پنجمین مانور زلزله و ایمنی در مدارس استان در روز هشتم آذر ماه، همزمان با سراسر کشور با شعار «مدرسه ایمن، جامعه تاب‌آور» برگزار می شود.
وی با بیان اینکه بیش از ۱۲۰ کانون دانش آموزی هلال احمر در استان یزد راه اندازی شده است، اظهار کرد: در این مانور که در دو محور پناهگیری صحیح و خروج اضطراری برگزار می شود، اعضای کانون های دانش آموزی استان حضور دارند.
عشقی با بیان اینکه تمامی مانورهای مختلف مدارس جنبه تربیتی دارد، اضافه کرد: باید با آگاهی از آموزش‌های روز دنیا نسبت به ایجاد آمادگی در دانش‌آموزان وارد عمل شویم.
وی افزود: آموزش های مختلف در حوزه امداد و کمک های اولیه در کانون های مختلف جوانان، دانشجویی، روستایی و غنچه های هلال ارائه می شود که یکی از کانون های اصلی برای آموزش، کانون های دانش آموزی هلال احمر است.
عشقی با بیان اینکه مانور زلزله طبق روال همه ساله در مدارس برگزار می‌شود، ارتقای فرهنگ ایمنی و مقاوم‌سازی، ایجاد آمادگی برای انجام واکنش‌های صحیح و سریع با رعایت جزئیات را اهداف مانور عنوان کرد.
سرپرست جمعیت هلال احمر استان یزد تأکید کرد: بیست و پنجمین دوره از مانور زلزله هم‌زمان با سراسر کشور با همکاری سازمان دانش‌آموزی، مدیریت بحران استانداری، نیروی انتظامی، فرمانداری، مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی، سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری و هلال‌احمر و … در مدارس استان یزد برگزار می‌شود. امیدوارم از خبر مانور زلزله در مدارس استان یزد اجرا می‌شود راضی بوده باشید.

مانور زلزله در مدارس استان یزد اجرا می‌شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۲۹ ۰۲:۴۳:۴۳